נעמי פולני הובאה למנוחות: "הייתה חלק מבניין הרוח של ישראל"

נעמי פולני הובאה למנוחות: "חלק מבניין הרוח של ישראל"
"הייתה אישה קטנה-גדולה שהיא חלק בלתי נפרד מהארץ הזאת", ספד לה השר גנץ על קברה • פולני, כלת פרס ישראל, הייתה מחברי הצ'יזבטרון וממייסדי להקת "התרנגולים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קברה של נעמי פולני, 16.04.24
צילום: כאן חדשות

כלת פרס ישראל באומנויות הבמה, נעמי פולני, הובאה היום (שלישי) למנוחות בבית העלמין כנרת. לאחר שנטמנה, בוצעו על קברה הזמר אמוץ ברונטמן, בוגר להקת הנח"ל את השירים "זמר אהבה לים" ו"הן אפשר".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"נעמי הייתה אישה קטנה-גדולה שהיא חלק בלתי נפרד מהארץ הזאת", ספד על קברה השר בני גנץ. "היא לקחה את ההווי של הקמת המדינה, של הפלמ"ח וצה"ל, והפכה אותן לצ'יזבטרון וללהקות הצבאיות. אבל יותר מכך, נעמי לקחה קרבות, קושי, כאב ותקווה והפכה אותם לתרבות הישראלית. יחד עם קבוצה קטנה היא הייתה חלק מבניין הרוח של מדינת ישראל, הרוח הישראלית".

"נעמי, הגענו אל קצה המסלול שלך ושל החברות שלנו", הוסיף השר גנץ. "תודה על רגעי החסד של שירה, שמחה, עצב ואהבה שנתת למדינת ישראל. ותודה ממני שהיית חברה שלי והענקת לי רגעי אור קטנים ומשמעותיים כל כך. אני מבטיח שבכל פעם שאעבור פה על גדות הכנרת, אעצור ואשיר איתך בלב. כבר מתגעגע וחושב על השיר הבא".

"סבתא שלי היא אותה נעמי פולני שכולכם מכירים", ספדה לה נכדתה תהילה אלקיים. "זמרת, שחקנית, בימאית מופלאה, כלת פרס ישראל ועוד תארים רבים וטובים. אבל עבורי היא פשוט הסבתא שלי. החיוך, ההומור והקריצה היו חלק ממנה. כמה גאווה שזו הסבתא שלי".

"היכרתי אותה כשהייתי חייל בלהקת הנח"ל", סיפר אמש חתן פרס ישראל גברי בנאי בריאיון בתוכנית "תרבותניקים" עם אלון פרוכטר. "היא הייתה מורה, מדריכה שלנו. אני עד היום אומר שלנעמי יש חלק נכבד בהצלחה של הגשש".

האזינו לריאיון עם גברי בנאי בכאן רשת ב

"היא הייתה בית ספר של בן אדם אחד", הוסיף בנאי. "הכול אתה למדת אצלה - אם זה תנועה, כוריאוגרפיה, פיתוח קול, לשיר בהרמוניה, לשחק, להצחיק. ההומור שלה היה מיוחד במינו. מאוד אהבנו אותה, מאוד הערצנו אותה. הייתי רוצה להגיד לה תודה רבה, שאני אוהב אותה. אני חושב שאם יש מישהו שאני חייב לו את הצלחתי - זה היא. בזכותה".

פולני, בת 96 במותה, הייתה זמרת, שחקנית, מפיקה מוזיקלית, עורכת וכוריאוגרפית. היא ביימה בלהקות הצבאיות בראשית דרכן, והקימה את להקות "התרנגולים" ו"החמציצים".

הפופולריים