תחקיר "הגרדיאן": הקוסם דייוויד קופרפילד תקף מינית 16 נשים

תחקיר "הגרדיאן": דייוויד קופרפילד תקף מינית 16 נשים
על פי התחקיר, המעשים המיוחסים לאמן האשליות האמריקני התרחשו לכאורה מסוף שנות ה-80 ועד לשנת 2014 • עורכי דינו של קופרפילד מסרו לעיתון כי קופרפילד מעולם לא פעל בצורה בלתי הולמת עם אף אחד וכי בעבר הועלו נגדו תביעות רבות שבהמשך הופרכו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דייוויד קופרפילד, 2019
צילום: גטי אימג'ס

הקוסם ואמן האשליות האמריקני דייוויד קופרפילד עומד במרכז תחקיר שפרסם הערב (רביעי) עיתון "הגרדיאן", בו טענו 16 נשים כי הטריד ותקף אותן מינית. על פי התחקיר, יותר ממחצית מהנשים שעדויותיהן פורסמו, היו קטינות כשביצע בהן לכאורה את המעשים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

המעשים המיוחסים לקופרפילד התרחשו לכאורה מסוף שנות ה-80 ועד לשנת 2014. לטענת רבות מהנשים, קופרפילד סימם אותן לפני שקיים איתן יחסי מין. ארבע נשים טענו כי קופרפילד נגע בהן באופי מיני ובלתי הולם בזמן מופע שקיים, אחת מהן טענה כי נגע לה בחזה. חלק מן הנשים טענו כי הרגישו שהן מסוגלות לדבר על המעשים הודות לתנועת MeToo.

עורכי הדין של קופרפילד הכחישו את הטענות. בתגובה שמסרו לעיתון "הגרדיאן" טענו כי קופרפילד מעולם לא פעל בצורה בלתי הולמת עם אף אחד ולדבריהם, בעבר הועלו נגדו תביעות רבות שבהמשך הופרכו.

קופרפילד, ששמו האמיתי הוא דייוויד סת' קוטקין, נחשב אחד הקוסמים הידועים והמצליחים בעולם. בין קסמיו הידועים זכורים בעיקר העלמת פסל החירות, ריחוף מעל הגרנד קניון ומעבר דרך החומה הסינית. קופרפילד מחזיק ב-11 שיאי גינס, קיבל כוכב בשדרת הכוכבים של הוליווד וזכה ב-21 פרסי אמי.

הפופולריים