פרס רפפורט לאמנות יוענק לשרון ליפשיץ שהוריה נחטפו לעזה

פרס רפפורט לאמנות יוענק לשרון ליפשיץ שהוריה נחטפו לעזה
השנה הוקדש הפרס, שמוענק מטעם קרן ברוך ורות רפפורט בשיתוף מוזיאון תל אביב לאמנות, ליצירת אמנות בשעת מלחמה • מלבד ליפשיץ, הפרס יוענק גם לאמנים נעמה שוחט, עומרי דנינו ואריאל הכהן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרון ליפשיץ, נוף קקטוסים מחדר האורחים 2023-2024
צילום: שרון ליפשיץ

שרון ליפשיץ ונעמה שוחט, עומרי דנינו ואריאל הכהן הם הזוכים בפרס רפפורט לאמנות לשנת 2024. ליפשיץ היא בתם של יוכבד ועודד ליפשיץ שנחטפו מביתם בקיבוץ ניר עוז ב-7 באוקטובר לעזה. יוכבד שוחררה עם נורית קופר ב-23 באוקטובר, בעלה עודד, עיתונאי ואיש שלום, נמצא עדיין בשבי חמאס.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

השנה הוקדש הפרס שמוענק מטעם קרן ברוך ורות רפפורט בשיתוף מוזיאון תל אביב לאמנות, ליצירת אמנות בשעת מלחמה. ארבעת הזוכים יקבלו פרס בסך 25 אלף שקלים ומענק להפקת עבודת וידאו הקשורה למלחמה ומהווה עדות או מהדהדת את השאלות והתחושות שעולות בעת הזו, בעקבות אירועי 7 באוקטובר והמלחמה.

עבודתה של ליפשיץ משלבת בין צילומים של אמה יוכבד וקטעי ארכיון שבהם מופיע אביה עודד ותיעודים שונים מאזורי סכסוך שצילמה. יצירתה של נעמה שוחט, "האנדרטה", מגוללת סיפור אוטוביוגרפי של בגידה אישית שהתרחשה באנדרטת חטיבת הראל בהר-אדר.

עבודתו של עומרי דנינו, "הפרק השחור", עוסקת בצורך לשנות את השפה נוכח הטראומה ומשתתף בה המשורר חתן פרס ישראל ארז ביטון. עבודתו של אריאל הכהן מציגה ביצוע מחודש ל"שירת העבדים העבריים" באופרה "נבוקו" של ורדי, ביצירה "על נהרות" בה זמרי המקהלה מוחלפים בדמותו של הכהן המביעה שברון לב וכמיהה לבית.

טקס פרסי רפפורט לשנת 2024 יתקיים במוזיאון תל אביב לאמנות ב-2 ביוני.

הפופולריים