לי בירן לכאן רשת ב על האבהות: "אהבה שנותנת משמעות לחיי"

לי בירן לכאן רשת ב על האבהות: "אהבה שנותנת משמעות לחיי"
הזמר והיוצר שחרר היום את אלבומו החדש "דרכו של עולם" • בריאיון לכאן רשת ב סיפר על תהליך היצירה ושיתף בהורות הטרייה עם אשתו אליאנה תדהר • "אני מסתכל על עצמי בשש עיניים - של נבו, של אליאנה ושלי, ואני צריך להיות ראוי לכל זוג עיניים שמסתכלות עליי", שיתף • האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לי בירן, עטיפת האלבום "דרכו של עולם"
צילום: שי פרנקו

הזמר והיוצר לי בירן שחרר הבוקר (שלישי) את "דרכו של עולם", אלבום האולפן הרביעי שלו, עליו עבד בין היתר עם פאר טסי ותמיר גרינברג. "האלבום הזה הוא מן מחווה שעשיתי לעצמי של גיל 15 וחצי", אמר היום בירן בריאיון בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם לי בירן בכאן רשת ב

"זאת מחווה לנער שהגיעו אליו תופים הביתה והרכיב אותם אינטואיטיבית", הסביר. "מהרגע שהתיישבתי לנגן על התופים האלה, פתאום ידעתי לנגן כל שיר שרציתי. זאת הייתה הפעם הראשונה שהרגשתי שהגורל מושיט לי יד ואומר לי 'תלחץ, ברוך הבא, זה מה שאתה הולך לעשות. מוזיקה זה הבית שלך'. מאז נכנסתי לעולם שאין לו סוף".

"בכל בית יש דלת כניסה. האלבום הזה הוא דלת כניסה לבית שלי", סיפר בירן. "הוא מדבר על דברים מאוד אישיים, על נושאים של זוגיות ואמונה, קריירה ואמנות, חומר ורוח. מה עושים עם שני הדברים האלה? איך מאזנים אותם? יש המון שאלות שצפו בי ונתתי להם מקום בתוך האלבום. המוזיקה יודעת להכיל את הרגשות ואת הסודות והדברים שסותרים בתוכנו".

"יש באלבום הזה שיתופי פעולה עם חברים שאני עדיין צובט את עצמי, אני מתפעל שהם באו לנגן איתי ובאו לכתוב איתי", הוא שיתף. "את 'דרכו של עולם', שיר הנושא, כתבתי עם פאר טסי ואיתן דרמון. גיא מזיג ניגן גיטרות בשיר 'עכשיו כשאת בבית', תמיר גרינברג ניגן פסנתר וקלידים ב'תדברי אליי'".

לפני קרוב לחודשיים הפכו בירן ואשתו אליאנה תדהר להורים עם לידת בנם הבכור נבו. "נכנסה אהבה ענקית שאי אפשר לתאר אותה בכלל, לתוך בית שגם ככה אני מרגיש שהייתה בו אהבה עצומה", סיפר בירן. "זה מרגיש כמו המשך של האהבה הזאת, עוד זרוע לאהבה שנותנת את המשמעות לחיי".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"לפני שהכרתי את אליאנה הסתכלתי על עצמי בשתי עיניים - העיניים שלי", הוא הוסיף. "אחרי שהתחתנתי עם אליאנה והבנתי שהיא האישה של חיי, אני מסתכל על עצמי בארבע עיניים, גם בעיניים של אליאנה וגם בעיניים שלי. ועכשיו אני מסתכל על עצמי בשש עיניים, העיניים של נבו, העיניים של אליאנה והעיניים שלי, ואני צריך להיות ראוי לכל זוג עיניים שמסתכלות עליי".

הפופולריים