הנרצח בפיגוע בירושלים: עדיאל קולמן, אב לארבעה מכוכב השחר

הנרצח בפיגוע בירושלים: עדיאל קולמן, אב לארבעה
הלווייתו של קולמן תיערך היום ב-11:00 בכוכב השחר. כוחות הביטחון נערכים להריסת בית המחבל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עדיאל קולמן
צילום: צילום: באדיבות המשפחה

עדיאל קולמן, נשוי ואב לארבעה מכוכב השחר - הוא הנרצח בפיגוע הדקירה בעיר העתיקה בירושלים אתמול. קולמן יובא היום (שני) למנוחות בכוכב השחר בשעה 11:00.

חברו, נתנאל פורקוביץ', ספד לו היום בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "נקטף מאיתנו פרח, עדיאל שלנו. תמיד היה מחייך לכולם, אוהב את כולם".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פרסם הבוקר הודעה ובה אמר כי "בשם כל אזרחי ישראל אני מבקש לשלוח תנחומים מעומק הלב למשפחתו של עדיאל קולמן ז״ל, שנרצח אתמול בפיגוע בעיר העתיקה בירושלים. עדיאל התגורר בכוכב השחר שבבנימין והוא הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים. הלב כואב. יהי זכרו ברוך".

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, התייחס גם הוא לפיגוע:"ארבעה יתומים נוספו אמש למשפחת השכול, והכאב קשה מנשוא. עדיאל קולמן ז״ל, רק בן 32, שעבד במסירות בחפירות עיר דוד, נרצח אתמול בעיר העתיקה בפיגוע דקירה נפשע ונורא. הטרור ברחובותיה של ירושלים בירתנו, בה חיים יחד יהודים וערבים מאות בשנים, הוא אסון גדול לכל תושביה ואנחנו לא נאפשר לו להפוך מציאות קיימת. נאבק בו עד חורמה, ונוכל לו. נחמה ואני מחבקים את אלמנתו איילת ואת ארבעת היתומים הקטנטנים, ושולחים כוחות למסע הקשה של החיים בלי עדיאל".


המחבל שביצע את הפיגוע הוא עבד אלרחמאן מאהר סעאדה בני פאדל, בן 28 מכפר עקרבה באזור שכם. הוא נורה למוות בזירה על ידי שוטר שהיה במקום. במהלך הלילה ביצעו כוחות הביטחון מיפוי הנדסי לצורך הריסת ביתו ותחקרו את בני משפחתו.

קולמן נדקר בפלג גופו העליון על ידי מחבל שהלך אחריו ברחוב הגיא ברובע המוסלמי. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו במצב קשה מאוד לבית החולים שערי צדק, שם הוכנס לחדר הניתוח. מצבו התייצב אך נותר קשה, עד שנפטר מפצעיו בלילה.


אירועי הימים האחרונים מצביעים על תחילתה של הסלמה: רצף של ארבעה מטענים ברצועת עזה, פיגוע קטלני נגד חיילי צה"ל בשומרון והפיגוע אתמול במזרח ירושלים, שמחזיר את העיר למפת הטרור. מתחילת השנה סיכלו בשב"כ יותר מ-200 פיגועים שתוכננו על ידי מחבלים בודדים. במערכת הביטחון חוששים מגל טרור חדש, שיתעצם נוכח חג הפסח הקרוב והעברת השגרירות האמריקנית לירושלים.

הפופולריים