טירן פרו הובא למנוחות בדליית אל כרמל

טירן פרו הובא למנוחות בדליית אל כרמל
בתיאום עם הרשות הפלסטינית: גופתו של טירן הועברה אל משפחתו • בכיר במערכת הביטחון: "ישראל לא נתנה שום דבר בתמורה" • חוסאם, אביו של טירן לכאן רשת ב: "הלב שלי נקרע. אני איבדתי ילד שהיום זה יום ההולדת שלו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הלווייתו של טירן פרו 24.11.22
צילום: צילום: שיר תורם, פלאש 90

הצעיר הדרוזי טירן פרו בן ה-17, הובא היום (חמישי) למנוחות בבית העלמין בדליית אל כרמל. אלפים ליוו אותו בדרכו האחרונה. אתמול הושבה גופתו, שנחטפה בידי חמושים פלסטיניים לפני יומיים, לבני משפחתו. זאת בעקבות פעילות אינטנסיבית של מערכת הביטחון מול הרשות הפלסטינית והמנגנונים הפלסטיניים.

מאז חטיפת הגופה ועד שחרורה, פעלו מאחורי הקלעים מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף רסאן עליאן, וראש המנהל האזרחי תא"ל פארס עטילה מול הפלסטינים עד שחרור הגופה.

לדברי ראש מועצת דליית אל כרמל קטאר, ירדן ומצרים היו מעורבות במגעים. בכיר במערכת הביטחון הדגיש כי ישראל לא נתנה שום דבר בתמורה להשבת הגופה. עוד אמר הבכיר כי "לא ניהלנו משא ומתן, העברנו דרישה חד משמעית".

בני משפחת פרו עם האלוף רסאן עליאן ותא"ל פארס עטילה, בזמן העברת הגופה (צילום: דוברות מתפ"ש)

בשעה 03:00 לפנות בוקר חלה פריצת הדרך. הגופה הועלתה לאמבולנס והוחזרה לישראל דרך מנהלת תיאום וקישור ג'נין באמבולס של הסהר האדום. בני משפחת פרו הגיעו אל המקום כדי לזהות את הגופה.

"זה מעשה זוועה, חטפו ילד, אז מה יעשו למי שחי", אמר אביו של טירן, חוסאם בריאיון לאילאיל שחר בכאן רשת ב. "הלב שלי נקרע. אני איבדתי ילד שהיום זה יום ההולדת שלו. במקום לעשות לו יום הולדת עם כל המשפחה אני עושה לו הלווייה". הוא הודה לכל הגורמים שסייעו בהשבת גופת בנו, בהם גם שייח' מחברון.

רגע השבת גופתו של טירן פרו במנהלת תיאום וקישור ג'נין (צילום: דוברות מתפ"ש)

בתוך כך, מתאם פעולות הממשלה בשטחים הודיע הבוקר על חזרה לשגרה ועל פתיחת המעברים ג'למה (גלבוע) וסאלם. אמש הוחלט בתום הערכת מצב ביטחונית שקיים הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי לסגור אותם, כחלק מסנקציה של מערכת הביטחון על חטיפת הגופה.

פרו, מת שלשום בבית החולים בג'נין, לאחר שנפצע אנושות בתאונת דרכים. גופתו נחטפה מבית החולים איבן-סינא. אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי לאחר לחץ ישראלי, הבהירו בכירים אמריקנים לרשות שהם מצפים שיביאו לסיום הפרשה. בכיר ישראלי הגדיר את הסיטואציה כ"מבחן לרשות הפלסטינית".

הפופולריים