משרד החינוך ישתף פעולה עם השב"כ - לאתר מורים המעורבים או מעודדים טרור

שיתוף הפעולה החדש של משרד החינוך והשב"כ
בעיר העתיקה בירושלים ובבאר שבע בוצעו פיגועים על ידי עובדי הוראה, ובוועדת החינוך חשפו את הנוהל המתגבש, שמטרתו לאתר מורים המעודדים או מעורבים בפעילות עוינת - כדי להוציאם מהמערכת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

משרד החינוך משתף פעולה עם השב"כ נגד מורים המעודדים טרור: נוהל חדש גובש לאחרונה במטרה לאתר מבעוד מועד אנשי הוראה שיש חשד שמעורבים בטרור או מעודדים אותו. כך פורסם הבוקר (שני) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. 

הנוהל גובש בעקבות שני פיגועים שבוצעו על ידי אנשי הוראה ערבים ומקרים נוספים של התבטאויות ברשתות החברתיות מצד מורים ערבים. במשרד החינוך מעוניינים להוציא מתוך מערכת החינוך או למנוע את כניסתם למערכת של מעורבים בטרור. 

הנוהל הזה נחשף בדיון סגור של ועדת החינוך בכנסת בראשות ח"כ שרן השכל. על פי כמה ח"כים שנכחו בדיון הסגור, נמסר להם שלאחרונה נערכה פגישה בין ראש השב"כ ובין מנכ"לית משרד החינוך ובפגישה הוחלט שמעכשיו השב"כ יעביר מידע ישירות למשרד החינוך על מקרים שבהם יש חשד שאיש הוראה תומך או מעורב בפעילות טרור.

הדיון המדובר היה סוער וכלל צעקות ועימותים בעיקר בין חברי הכנסת עופר כסיף וקטי שטרית. גם היום צפוי דיון נוסף בדלתיים סגורות בוועדה בנושא הזה - הדיון הרביעי שמזמנת יו"ר הוועדה ח"כ שרן השכל בנושא. שני פיגועים בוצעו בחודשים האחרונים על ידי אנשי הוראה - הפיגוע בבאר שבע שבו נרצחו ארבעה ישראלים והפיגוע לפני חצי שנה בעיר העתיקה בירושלים שבו נרצח אלי קיי. 

חברת הכנסת אבתיסאם מראענה ממפלגת העבודה ‏פנתה לראש הממשלה בדרישה לקבל הסברים על הנוהל החדש. מראענה כתבה בטוויטר: "הבוקר פורסם בכאן חדשות⁩ על נוהל חדש של משרד החינוך ושב"כ לאיתור נשות או אנשי הוראה שיש חשד שמעורבים בטרור או מעודדים אותו. פניתי לרה״מ, לשרת החינוך וליו"ר ועדת חוץ וביטחון בשאלה מאילו סיבות התקבלה ההחלטה לגבש נוהל זה, ואילו אמצעים יינקטו כדי לבצע אותו מבעוד מועד". 

בסוף חודש מארס שרת החינוך הנחתה את מנכ"לית המשרד דלית שטאובר לזמן לבירור מיידי עובדת הוראה שלפי החשד בירכה בדף הפייסבוק שלה את מחבל שביצע את פיגוע הטרור בבני ברק ורצח חמישה בני אדם.

בחודש נובמבר פורסם בכאן חדשות על יוזמה של מערכת הביטחון לפי מורה ממזרח ירושלים שירצה לעבוד בבית ספר עירוני יצטרך לעבור תחקור ביטחוני. גורמי ביטחון אמרו לכאן חדשות אז: ״אם זה היה קורה קודם - היינו נמנעים ממצב שבו מחבל עם עבר כמו פאדי אבו שחידם מגיע להיות מורה״.

הפופולריים