חקירת זכריה זביידי מעלה: ביקש הסעה לשטחים ממספר אזרחים - וסורב

זביידי ביקש הסעה לשטחים ממספר אזרחים וסורב
מחקירת ארבעת המחבלים עולה כי בבוקר שלאחר בריחתם מכלא גלבוע שהו בכפר נאעורה 20 דקות בלבד. הארבעה אינם יודעים היכן נמצאים שני המחבלים שטרם נתפסו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זביידי נתפס
צילום: זביידי נתפס

פרטים חדשים: חקירת ארבעת המחבלים שנלכדו בליל שבת העלתה כי בבוקר שלאחר הבריחה מכלא גלבוע, ששת המחבלים שהו בכפר נאעורה 20 דקות, במהלכן זכרייה זביידי ביקש מכמה אזרחים בכפר שייקחו אותו ברכבם לשטחי יהודה ושומרון, אך כולם סירבו להסיעו. כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. בנוסף, בחקירת הבריחה המתנהלת ביחידת להב 433 של המשטרה, תושאלו בימים האחרונים כמה גורמים אזרחיים בעלי גישה לכלא, ככל הנראה קבלנים, ספקים וכיוצא בזה.

עוד פורסם בחדשות הערב כי על אף שהמחבלים שנלכדו משתפים פעולה ברמה כזו או אחרת בחקירתם, הם אינם יודעים לספר היכן נמצאים ברגע זה שני המחבלים שטרם נתפסו.

הצצה לאגף השמור | עוד יום

אם אחד המחבלים אכן נמצא באזור ג'נין, ובפרט במחנה הפליטים בג'נין, העניין נעשה מורכב הרבה יותר. הסיבה לכך היא שכניסה גלויה של כוחות הביטחון למחנה הפליטים בג'נין תלווה, כמעט בוודאות, בחילופי אש.

בתוך כך, במערכת הביטחון שואפים לסיים את המצוד אחר שני המחבלים, בלי נפגעים לכוחותינו - אבל גם כששני המחבלים בחיים. הסיבה לכך היא שאם השניים יסיימו את המצוד כשהם אינם בחיים, מעמדם בקרב הפלסטינים, מעמד שהוא גם ככה די אייקוני, יהפוך להיות אפילו יותר גבוה. מותם עלול לגרור פיגועי נקמה, וייתכן ירי של הג'יהאד האסלאמי מעזה - מה שיקצר את הדרך להסלמה אפשרית.

במסגרת המצוד אחר שני המחבלים הנותרים, הערב נערכו סריקות נרחבות בעמק יזרעאל. כוחות ביטחון רבים פרוסים לאורך קו התפר ובאזור נצרת, שם נתפסו כבר חלק מהמחבלים הנמלטים.

הפופולריים