כוכבי סיכם את ביקורו בארה"ב: נבחנו דרכים למנוע יכולות גרעיניות מאיראן

כוכבי בארה"ב: נבחנו דרכים למנוע גרעין מאיראן
עם סיום הביקור אמר הרמטכ"ל: "הביקור עמד במטרותיו, ובהן הרחבת שיתוף הפעולה המבצעי בין צה"ל וצבא ארה"ב" • השליח האמריקני לענייני איראן: מוכנים גם לעזוב את השיחות אם האיראנים לא יתפשרו, מתייעצים עם ישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרמטכ"ל כוכבי בביקור בארה"ב
צילום: צילום: דובר צה"ל

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, השלים אתמול (חמישי) את ביקורו בארצות הברית. הוא חתם את נסיעתו בסיור באקדמיה הצבאית של ארצות הברית, "ווסט פוינט". עם סיום הביקור אמר כוכבי: ״הביקור עמד במטרותיו, בראש ובראשונה בחינת הדרכים והאפשרויות למניעת יכולות צבאיות גרעיניות מאיראן וכן הרחבת שיתוף הפעולה המבצעי בין צה"ל וצבא ארה"ב. הביקור הוכיח פעם נוספת כי הקשר ההדוק ושיתוף הפעולה של מדינת ישראל וצה״ל עם ארה״ב בתחום הביטחוני הוא עמוד תווך בשמירה על היציבות והביטחון במזרח התיכון".


במהלך הביקור באקדמיה הרמטכ"ל שמע סקירה על היסטוריית האקדמיה ותוכנית ההכשרה של בית הספר לקצינים. הוא שוחח עם הצוערים וסגל המפקדים. מטרת הביקור באקדמיה היתה למידה וחלוקת ידע אודות הכשרת הקצונה, בדגש על ההכשרות לקציני היבשה ותורות לחימה הנוגעות לתמרון היבשתי.

בהמשך היום ביקר הרמטכ"ל בבית העלמין הצבאי ב-"West Point" בקברו של דוד דניאל מרכוס, מיקי סטון, שהינו בוגר האקדמיה והאלוף הראשון בצה"ל. מרכוס הגיע לארץ במלחמת העצמאות בכדי לסייע, ללמד ולהכשיר את קציני צה״ל בראשית דרכו. הוא נהרג בתקופת מלחמת העצמאות ונקבר בבית העלמין בבסיס.

בעת שביקר בוושינגטון, לפני יומיים, אמר כוכבי בפגישתו עם היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית, ג'ייק סליבן כי ישנו סיכוי סביר לעימות צבאי נוסף בעזה כבר בזמן הקרוב.

השליח האמריקני לענייני איראן: מתייעצים עם ישראל

השליח האמריקני המיוחד לענייני איראן רוב מאלי הבהיר בריאיון לאתר NPR האמריקני כי אם איראן לא תתפשר בחידוש הסכם הגרעין, ארצות הברית מוכנה לעזוב את השיחות. עם זאת, מאלי אמר כי הוא מאמין שאפשר להגיע להסכם וציין כי הצוות מתייעץ גם עם ישראל.

"לא נסכים להסיר את כל הסנקציות שהוטלו על ידי ממשל טראמפ. ארצות הברית מצפה מאיראן לחזור למצב של 'שנה מהסכם הגרעין' - לעשות פעולות אקטיביות בתוכנית הנוכחית כדי לחזור אחורה גם מבחינת הגבלת הצנטריפוגות, גם רמת העשרה, וגם יכולות הפיקוח", הוסיף.

הפופולריים