גורם ביטחוני: אין מנוס מתגובה ישראלית על הפגיעה באוניה

גורם ביטחוני: אין מנוס מתגובה על תקיפת האוניה
הערב נערך דיון של בכירי מערכת הביטחון עם ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון גנץ • ייתכן שמהלך שכזה ייצא אל הפועל כבר בימים הקרובים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האוניה Helios Ray שנפגעה עוגנת בדובאי, 28.02
צילום: צילום: אי-פי

פיגוע הנקמה האיראני: גורם ביטחוני בכיר אומר הערב (ראשון) לכאן חדשות כי אין מנוס מתגובה ישראלית על הפגיעה באוניה בבעלות ישראלית בעומאן ביום שישי. מבחינת גורמים בישראל מדובר בחציית קו אדום. כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11. הערב התקיים דיון של בכירי מערכת הביטחון יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ. מדובר בדיון שנקבע מראש, של ועדת ראשי השירותים, בו נכחו גם הרמטכ"ל, ראש המוסד, ראש המל"ל וראש השב"כ. ייתכן שתגובה שכזו תצא אל הפועל כבר בימים הקרובים, אך לא מן הנמנע שזו תהיה מתחת לרדאר.


הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס מוקדם יותר לתקרית בנאום שנשא בטקס החלפת מפקד יחידה 8200. הוא אמר כי "רק בסוף השבוע החולף קיבלנו תזכורת באחת הזירות האלה מאחד האיומים הגדולים ביותר באזור, איראן, וקיבלנו תזכורת שאיראן לא רק מהווה איום גרעיני, אלא שהיא מפיצה טרור ומבצעת טרור ופעולות נגד מטרות אזרחיות". 

על פי ההערכות במערכת הביטחון איראן עומדת מאחורי המתקפה. עדיין מוקדם לקבוע איך בדיוק בוצעה התקיפה האיראנית, אבל ככל הנראה היא בוצעה באמצעות טילי חוף-ים. השאלה אם איראן נכשלה בהטבעת הספינה או שפגעה בה מבלי לגרום לנפגעים כדי להעביר מסר לישראל, בעקבות חיסול מדען הגרעין שמיוחס למוסד.

שר הביטחון בני גנץ אישר גם הוא בראיון לתכנית "הכול פוליטי", כי ההערכה היא שאיראן עומדת מאחורי הפיצוץ. גנץ הוסיף כי "צריך להמשיך לחקור את זה אבל האיראנים מחפשים לפגוע בתשתיות ישראליות או באזרחים ישראליים. המיקום של הספינה בסמיכות יחסית לאיראן בשלב הזה מביא את המחשבה שיש הערכה שמדובר באיראנים".

הפופולריים