חשד לפיגוע נקמה איראני: בעלי הספינה שהותקפה במפרץ - מקורב לראש המוסד

הבעלים הישראלי של הספינה מקורב לראש המוסד
כלי השיט שייך לחברה בריטית בבעלות איש העסקים הישראלי רמי אונגר, אין נפגעים • אונגר לכאן חדשות: "הנזק הוא שני חורים, טרם ברור אם נגמרו מירי טיל או מוקשים, וכן אם מקור הפיצוץ היא המתיחות בין איראן לארה"ב" • צבא ארצות הברית אישר כי הוא מודע לאירוע ועוקב אחר ההתפתחויות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ספינה בבעלות ישראלית נפגעה בפיצוץ במפרץ עומאן. 26.02.21
צילום: צילום: ג'קי ריצ'ארד, מארין טראפיק

הערכה בישראל: איראן עומדת מאחורי הפיגוע בספינה שבבעלותו של איש העסקים רמי אונגר - המקורב לראש המוסד, יוסי כהן. היום (שישי) דווח בכמה מקורות כי הספינה שספגה אמש את הפיצוץ במפרץ עומאן, "הליוס ריי", שייכת לחברת "ריי ספנות" - חברה בריטית בבעלות אונגר הישראלי, יבואן כלי רכב ואיש עסקים. ספינתו שטה תחת דגל איי הבהאמה.

אונגר מסר לכאן חדשות: "הפיצוץ התרחש אתמול בלילה, מדרום למיצרי הורמוז, מול עומאן. הנזק הוא שני חורים בקוטר של כמטר וחצי, אבל טרם ברור לנו אם זה נגרם מירי טיל או ממוקשים שהוצמדו לספינה". עוד מסר כי אין פגיעה במנוע ואין נפגעים בקרב אנשי הצוות. איש העסקים הישראלי הסביר כי האונייה חזרה צפונה ותגיע לנמל באיחוד האמירויות מחר בבוקר לצורך בדיקת מצבה. "אין לנו מושג האם מדובר באירוע כחלק מהמתיחות בין איראן לארה"ב והאם זה קשור לכך שהבעלים של האונייה הוא ישראלי", סיכם.

אונגר: "יש בספינה חורים, אולי מירי טיל או ממוקשים. טרם ברור אם מקור הפיצוץ היא המתיחות בין איראן לארה"ב"

פקיד ביטחוני אמריקני בוושינגטון אמר לרויטרס כי הפיצוץ אירע מעל קו המים שיצר נזק בשני צדי האונייה. לטענתו, מקור הפיצוץ אינו במוקש ימי.

לספינה ככל הנראה לא נגרם נזק רב, כך לפי גורמי מודיעין בריטים. אנשי הצוות לא נפגעו והועברו לנמל סמוך. מעקב לוויני של אתר הספנות הראה כי כלי השיט עמד להיכנס לים הערבי, כשפתאום הוא הסתובב והחל לשוט לכיוון מצרי הורמוז. לפי הרישומים, היעד של האונייה היה סינגפור.

ב-2019 אירעה שורה של פיצוצים בכלי שיט באזור מפרץ עומאן. צבא ארצות הברית טען אז כי איראן אחראית למעשים, וזאת בעקבות המתיחות שגאתה בין ארה"ב בכהונת טראמפ לבין איראן. טהראן הכחישה את ההאשמות.

הפופולריים