ישראל במסר לחמאס: נפיל בניינים בעזה אם תצטרפו ללחימה

ישראל לחמאס: נפיל בניינים אם תצטרפו ללחימה
דובר חמאס, פאוזי ברהום, הבהיר שהזרועות הצבאיות של שני הארגונים - חמאס והג'יהאד האסלאמי - מגוייסות היום באופן מוחלט כדי להגן מפני התוקפנות הישראלית: "הניסיונות לתקוע טריז בין הפלגים לא יצלחו". משרד הבריאות העזתי דיווח על 23 הרוגים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפצצת צה"ל בעזה
צילום: מג'די פתחי, TPS

ישראל העבירה היום (רביעי) מסר לחמאס ובו הזהירה "נתקוף ונפיל בניינים רבי קומות בעזה אם תצטרפו ללחימה". כך מסר מקור פלסטיני לכאן חדשות. לדבריו, מתקיים תיאום הדוק בין חמאס לג'יהאד האסלאמי לגבי אופן ניהול הסבב הנוכחי כדי שעזה לא תיגרר למלחמה רחבת היקף.

דובר חמאס פאוזי ברהום אמר בשעות הצהריים כי פעילות "ההתנגדות הפלסטינית" מתבצעת היום בתכנון והתייעצות "מושלמת" בין כל הזרועות הצבאיות והכוחות הפלסטיניים שבשטח. בריאיון לערוץ "אלאקצא" המזוהה עם חמאס, הוסיף ברהום שהניסיונות לתקוע טריז בין הפלגים ברצועת עזה לא יצלחו. 

דובר ארגון הטרור השולט ברצועה הדגיש ש"גדודי אלקסאם", הזרוע הצבאית של ארגונו, ו"פלוגות ירושלים", הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי, לא יוותרו על מה שכינה "חובת ההתנגדות", שהיא חובה מקודשת. הוא הבהיר שכל הזרועות הצבאיות מגוייסות היום באופן מוחלט כדי להגן מפני "התוקפנות הישראלית". דברים דומים השמיע קודם לכן דובר חמאס השני, חאזם קאסם, באומרו כי "ההתנגדות פועלת במערכה הזאת כמקשה אחת, גם בשטח וגם בזרוע הפוליטית".

בהודעה מטעם חמ"ל הפלגים המשותף ברצועה נמסר כי "הפלגים בעזה ימשיכו להגיב על התוקפנות ולנקום את מות השהידים, וילמדו את האויב שיעור שלא יישכח". הם התייחסו למצב הפנימי בישראל וכתבו כי "על הציבור בישראל החי כעת במקלטים לראות את תוצאות מעשי הטיפשות של ההנהגה המדינית והצבאית שלו שנושאת באחריות המלאה על השיתוק והחיים תחת אש". עוד נכתב בהודעה כי "הפלגים בעזה לא יקבלו את נסיונותיה של ישראל לשוב למדיניות החיסולים תחת שום תנאי".

הבוקר אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה כי "המסר מתחיל להיקלט אצל הג'יהאד האסלאמי" ושיגר משם איום כלפי הארגון. לדבריו, "אנחנו ממשיכים להכות בג'יהאד לאחר שחיסלנו את המפקד הבכיר של הארגון ברצועה. הוא היה אחראי לרוב הפיגועים שיצאו מהרצועה. אמרתי אתמול שפנינו לא להסלמה, אבל אנחנו נגיב על כל תקיפה. מוטב שהג'יהאד יבין זאת עכשיו לפני שיהיה מאוחר בשבילו. אני מבין שהם מתחילים להבין זאת. אנחנו נחושים להילחם ולהגן על עצמנו".

23 פלסטינים נהרגו מאש צה"ל בסבב עד כה, כולל בהאא אבו אל-עטא ואשתו, רובם פעילים בזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי. לפי משרד הבריאות בעזה, 69 אחרים נפצעו. משרד ההקדשים בעזה אומר כי באחת מתקיפות צה"ל האחרונות בעיר עזה נהרג אימאם של מסגד באחת השכונות, איסלאם ראפת עיאד, יחד עם אביו ואחיו. לפי כמה מהדיווחים, אחיו שנהרג, אמיר עיאד, הוא ילד.

שניים מההרוגים הוכרזו כלוחמי גדודי "סראיא אל-קודס", הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי, שקבלו עליהם אחריות על ירי לעבר יישובים מרובים בישראל. דובר הארגון, מסעב ברים, אמר כי "ברגע שתיגמר התגובה, יהיה אפשר לדבר על רגיעה".

דובר צה"ל מסר כי חיל האוויר תקף שני פעילי טרור של הג'יהאד האסלאמי בצפון רצועת עזה בעת שעסקו בהכנות לשיגור טילי נ"ט. בין היעדים שהותקפו היום נמצא גם ביתו של אדם אבו חדאיד, פעיל במערך הרקטות של הג'יהאד האסלאמי. בצה"ל מסרו כי ביתו שימש גם לאחסון אמצעי לחימה. לפי מספר דיווחים שיצאו קודם לכן, דיירי הבית קיבלו שיחה לפני ההפצצה ופינו את הבית. עוד הותקפו על ידי צה"ל מפעל לייצור ראשי קרב לרקטות ארוכות טווח בדרום הרצועה, וכן כלי שיט ומתחם אימונים של הכוח הימי של הג'יהאד האסלאמי ששימש לקראת פיגועים עתידיים בתווך הימי.

בד בבד, מקורות פלסטיניים דיווחו על חוליה שניצלה מתקיפת צה"ל במזרח ח'אן יונס שבדרום הרצועה. בדמשק התקיימה היום הלוויתו של מועאז אל-עג'ורי, בנו של בכיר הג'יהאד האיסלאמי, אכרם אל-עג'ורי, שנהרג אתמול בתקיפה שיוחסה לישראל על פי מקורות זרים. אל-עג'ורי האב הוא יד ימינו של מנהיג הג'יהאד זיאד נחאלה.

הפופולריים