אחרי הירי לשדרות: צה"ל תקף ברצועת עזה

אחרי הירי לשדרות: צה"ל תקף ברצועת עזה
צה"ל תקף מטרות צבאיות של חמאס בצפון הרצועה, בתגובה לשיגורן של חמש רקטות לעבר שטח ישראל. אחת מהרקטות התפוצצה בשטח פתוח בשדרות וגרמה לשריפה. קודם לכן איים חמאס כי ישראל תישא בהשלכות מות שני הפלסטינים בעזה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השריפה שפרצה באזור שדרות, עקב נפילת הרקטה 07.09.19
צילום: צילום: ניב כליף, חמ״ל

צה"ל תקף הלילה (שבת) מטרות צבאיות של חמאס בצפון רצועת עזה. לא דווח על נפגעים. מדובר צה"ל נמסר כי התקיפה מגיעה בתגובה לשיגורן של חמש רקטות מעזה לשטח ישראל אמש. אחת מהרקטות התפוצצה בשטח פתוח בשדרות וגרמה לשריפה, ללא נפגעים.


מוקדם יותר הערב הודיע משרד הבריאות בעזה כי שני פלסטינים נהרגו מאש צה"ל בצפון רצועת עזה ובמזרחה, בהפגנות סמוך לגדר. לפי הדיווחים, אחד ההרוגים הוא נער בן 17. דובר חמאס, חאזם קאסם, אמר כי הארגון מטיל על ישראל את האחריות למות המפגינים, וכי היא תישא בהשלכות.


עוד אמר דובר חמאס: "ההתפרעות של ישראל עם דמי המפגינים השלווים בצעדות השיבה היא פשע שהכיבוש יישא בכל השלכותיו. העובדה שישראל שמה את המפגינים השלווים למטרה בכוונת מכוון, מוכיחה שהטרור שהם מפעילים לא הפסיק מאז שהגיעו לאדמת פלסטין".


יותר מ-6,000 פלסטינים התאספו היום במוקדי ההפגנות השבועיות סמוך לגדר. חלק מהם השליכו מטעני חבלה מאולתרים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות צה"ל. מהצבא נמסר כי נעצרו שני חשודים שחצו את גדר המערכת בצפון הרצועה לשטח ישראל. על החשודים לא נתפס נשק.

בהכנת הידיעה השתתפו: איציק זוארץ, כרמלה מנשה ואסף פוזיילוב

הפופולריים