הפיגוע בבנימין: הלכה לעולמה בת ה-17 שנפצעה אנוש

הפיגוע בבנימין: בת ה-17 נפטרה מפצעיה
רינה שנרב מלוד נפצעה אנוש מפיצוץ במעיין סמוך ליישוב דולב, אך כוחות ההצלה נאלצו לקבוע את מותה. אביה ואחיה נפצעו בינוני וקשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רינה שנרב, הרוגת הפיגוע בבנימין
צילום: צילום: באדיבות המשפחה

רינה שנרב, בת 17 מלוד, נפטרה מפצעיה אחרי שנפגעה אנוש בפיגוע בבנימין. היא סבלה מפגיעה רב מערכתית וטופלה במקום הפיצוץ במעיין "עין בובין" שסמוך ליישוב דולב, אך כוחות ההצלה נאלצו לקבוע את מותה. הלוויתה תתקיים היום ב-15:30 בבית העלמין בלוד. בפיגוע נפצעו גם אביה הרב איתן שנרב ואחיה דביר שנרב, שפונו במצב בינוני וקשה לבית החולים הדסה עין כרם. 


דודה של רינה, שמוליק שנהב, אמר מחוץ לבית החולים: "רינה, בחורה תמימה, בחורה יראת שמיים ויראת השם, בחורה שכל כולה עם ישראל. את כולה היא תרמה" אם בתנועות הנוער, פעולות התנדבות, כל כך מתוקה, כל החיים לפניה". הוא ביקש להתפלל עבור אחיה, דביר חיים בן שירה אסתר: "הוא אמר כל הדרך לאבא גם כשהיה פצוע, אבא אנחנו חזקים ויוצאים מזה ומחזקים את עם ישראל". הוא הוסיף: "יידעו כולם, האירוע הזה מחזק אותנו איתן ושירה וכל 11 ילדיהם, עשרת ילדיהם, גרים בגרעין התורני בלוד, הם בחרו לחיות בשביל עם ישראל".

שכנתם של משפחת שנרב סיפרה: ״האבא לקח שניים מהילדים לטיול במעיין בזמן שהאחרים היו פה בהכנות לשבת, זה מקום יפיפה כל מי שפה מהסביבה יוצא לשם כשהוא מחפש טבע, לא תיארנו שיקרה דבר כזה". היא הוסיפה כי המשפחה ידועה עבור פעילותה החברתית: "משפחה מדהימה, יש לה פה גמ״ח בחצר הם אוספים דברים שאנשים תורמים ונותנים לנזקקים. מארגנים פעילויות מדקה כל הזמן. המשפחה כרגע בבית, עוד מנסה להבין מה קרה״.

בית משפחת שנרב, היום (צילום: עמית תומר)

כוחות הביטחון מנהלים מצוד  באזור רמאללה. תושבי היישוב הונחו להישאר בבתיהם. דובר צה"ל מסר כי מדובר בפיגוע חמור. לדבריו, הפיגוע נגרם מהתפוצצות מטען מאולתר, ונבדק אם המטען הושלך או היה במקום. מצה"ל נמסר כי תוגברו כוחות באוגדת איו"ש ומבוצעות חסימות. כמו כן מבוצעות פעולות מודיעיניות על ידי אגף המודיעין והשב"כ. במערכת הביטחון מעריכים כי המחבלים הטמינו את המטען, ולא השליכו אותו מרכב נוסע.

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר בעקבות הפיגוע: "כואב ומזועזע מהבשורה האיומה על רציחתה של רינה הי״ד במתקפת הטרור הבוקר. ליבי עם משפחת שנרב בשעתה הקשה ואני נושא תפילה לשלומם של הרב איתן ובנו דביר. זו מתקפה שפלה על אנשי אמת וחסד, החיים את חייהם בנועם ובדרכי שלום ומאירים בדרכם את חיינו פה בפועלם למען העם והארץ".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "אני שולח תנחומים עמוקים בשמי ובשם אזרחי ישראל למשפחתה של הנערה רינה שנרב ז"ל שנרצחה בפיגוע הטרור הקשה הבוקר והחלמה מהירה לפצועים - אביה הרב איתן ובנו דביר. נמשיך לחזק את ההתיישבות. נעמיק שורש ונכה באויבינו. זרועות הביטחון בעיצומו של מרדף אחר המחבלים בני העוולה. אנחנו נשיג אותם. ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מבקשי נפשנו ותבוא איתם חשבון".

ראש העיר לוד, יאיר רביבו, ספד לרינה: "העיר לוד מרכינה ראש. שבת שחורה על עם ישראל ועל העיר לוד. תושבי לוד כולם כואבים על הירצחה בפיגוע של רינה שנרב הי"ד, נערה מקסימה שכל עתידה היה לפניה. אני מאחל רפואה שלמה לבני המשפחה הפצועים".

הפופולריים