השב"ס החל להתקין טלפונים ציבוריים לאסירים ביטחוניים

השב"ס החל להתקין טלפונים לאסירים ביטחוניים
זאת במסגרת ההסכם שהושג בין הצדדים לאחר שביתת הרעב של האסירים: טלפונים ציבוריים הותקנו בבית הסוהר דמון. בכלא עופר הותקן מטבח חדש לאסירים. שב"ס: פועלים על פי החלטת הדרג המדיני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פלסטינים מפגינים מחוץ לכלא עופר
צילום: צילום: עיסאם רימאווי, פלאש 90

מקורות פלסטיניים מסרו היום (שלישי) לכאן חדשות כי הנהלת בתי הסוהר החלה בימים האחרונים לקיים את ההסכם מול האסירים הביטחונים, עליו הוחלט בתום שביתת רעב לפני שלושה חודשים. בעקבות זאת הותקנו לראשונה טלפונים ציבוריים באגף של אסירים ביטחוניים. השבוע הותקנו טלפונים ציבוריים באגף הנוער בבית הסוהר דמון.  

הגורמים ששוחחו עם כאן חדשות מסרו כי מדובר בצעד ראשוני וניסיוני. על פי ההערכות, אם השימוש בטלפונים יתנהל ללא בעיות - בהמשך יותקנו טלפונים ציבוריים נוספים גם באגף האסירות הביטחוניות באותו כלא וייתכן שגם בכלא קציעות. יש לציין כי באותו הזמן הותקן בכלא עופר מטבח חדש שינוהל על ידי שב"ס. גורמים המקורבים לאסירים אמרו לכתבתנו כי זהו צעד חיובי שירגיע את השטח, כלשונם. "טוב שהאסירים ימתינו למשהו טוב שיגיע ויהיו רגועים".

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "בהתאם להנחיית ראש הממשלה בעבר ובהמשך לתיאום עם השב״כ ובפיקוחו , החל תהליך פיילוט טלפונים ציבוריים מפוקחים באגף קטינים ביטחוניים בבית הסוהר ׳דמון׳, זאת בכפוף כמובן להתקנת החסמים הסלולרים שכבר הותקנו באגף בדמון שבו יחל הפיילוט.

"בניגוד מוחלט לאמור בפנייתך התקנת המטבח המרכזי בכלא עופר אינה הטבה אלא בדיוק להיפך - כחלק מהמלצות הועדה שהקים השר לבט״פ לדרדור תנאי המחבלים למינימום המתחייב בדין החל תהליך של הפסקת הבישול באגפי האסירים הביטחוניים והוצאתו למטבח מרכזי שיבשל את ארוחות האסירים כך שהאסירים לא יוכלו להמשיך לבשל בתאיהם את המזון שנהגו לאכול. מדובר בצעד הפוך לכיוון המופיע בפנייתך"

הפופולריים