לקראת פרסום תוכנית טראמפ: אבו מאזן יוצא לגייס תמיכה

לקראת תוכנית טראמפ: אבו מאזן יוצא לגייס תמיכה
יו"ר הרשות הפלסטינית צפוי לצאת בשבוע הבא למצרים ובריסל כדי לגייס תמיכה. מקורבו: ארה"ב עומדת להציג תכנית שמנוגדת לכל הסיכויים לשלום. גרינלבט: "הספקולציות פוגעות במאמצי השלום"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן
צילום: אי-פי

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ממשיך בצעדיו נגד יוזמת השלום האמריקנית ויוצא לגייס תמיכה בפלסטינים בעולם, כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. בשבוע הבא יצא אבו מאזן למצרים ולאחר מכן לבריסל לקראת פרסום תוכניתו של טראמפ. מקורב לאבו מאזן מסר בנוגע לתוכנית כי ארצות הברית עומדת להציג תכנית שמנוגדת לכל הסיכויים לשלום.


השליח האמריקני למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, התייחס לפרסום התוכנית והדגיש כי הספקולציות פוגעות במאמצי השלום. לדברי גרינבלט, "אנו מעריכים את הרצון שלכם לדעת פרטים כל תוכנית השלום - אך אני והשגריר פרידמן לא נחשוף פרטים לפני הזמן. הספוקלציות רק פוגעות במאמצים שלנו ומבקשים לעצור את משחקי הניחושים. אנו מאמינים שמדובר בתוכנית ריאלית. הסכמים דורשים פשרות. אנו יכולים לסייע, אך רק הצדדים יפתרו את הדברים".

בשיחה עם כאן חדשות הסביר הערב מתאם הלוחמה בטרור של משרד החוץ האמריקני, השגריר ניית'ן סיילס, כי בארצות הברית מתייחסים ברצינות לנושא "אנחנו מקווים להכריז על תוכנית שלום, שתהיה מקובלת על שני הצדדים, ושתוכל להביא שלום שיישמר לאורך זמן באזור. בנוגע לתגובות של אנשים לתוכנית, כאשר תיחשף - לא ניתן לצפות אותן בוודאות. אוכל לספר שאנחנו מתייחסים ברצינות לנושא ההגנה על הכוחות.

מלך ירדן, עבדאללה השני, אמר מוקדם יותר בפגישה בארמונו עם חברי פרלמנט שארצו לא תסכים שיופעלו עליה לחצים כלשהם בשל עמדתה ביחס לסוגיה הפלסטינית וירושלים. המלך ציין כי ביקוריו בחו"ל, באירופה ובמדינות ערב, התמקדו בעמדה הידועה של ירדן ביחס לסוגיה הפלסטינית ובמאמצים עם הגורמים המשפיעים כדי לכונן שלום צודק ובר קיימא. המלך שב ואמר כי אין פתרון לסוגיה הפלסטינית מלבד פתרון שתי המדינות שכולל הקמה של מדינה פלסטינית עצמאית בקווי 1967 שבירתה מזרח ירושלים.

לקראת פרסום תוכנית טראמפ נערכת ארצות הברית לאפשרות של זעם בעולם הערבי, ואף למהומות. עקב כך האמריקנים עשויים להגביר את האבטחה על נציגויות המדינה בעולם.

הפופולריים