נתניהו: נעביר בשבוע הבא את החוק לקיזוז משכורות מחבלים

נתניהו: ניישם את חוק קיזוז משכורות המחבלים
על רקע רצח אורי אנסבכר, ראש הממשלה הודיע שהקבינט יתכנס כדי להעביר החלטה וליישם את החוק: "הכספים יקוזזו, שלא יהיה ספק. ידה הארוכה של ישראל מגיעה למי שפוגע בנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיפוי בית החשוד ברצח אורי אנסבכר
צילום: דובר צה"ל

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע היום (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה על כוונתו ליישם את חוק קיזוז משכורות המחבלים, בעקבות רצח אורי אנסבכר בשבוע שעבר באזור ירושלים. ההחלטה בנושא צפויה לעבור את אישור הקבינט המדיני-ביטחוני.

"ביום חמישי נרצחה באכזריות נוראה אורי אנסבכר. אני מבקש לשבח את גורמי הביטחון, שתוך שעות איתרו את הרוצח", אמר נתניהו בישיבה. "במוקדם או במאוחר ידה הארוכה של ישראל מגיעה למי שפוגע בנו".


נתניהו אמר כי עד סוף השבוע תושלם עבודת המטה שדרושה למימוש החוק, וביום ראשון הבא הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס כדי להעביר את ההחלטה בנושא: "הכספים יקוזזו, שאיש לא יטיל בכך ספק", הוא הבהיר.

הלילה פעלו כוחות צה"ל בחברון, שממנה יצא ערפאת ארפאעיה בן ה-29, שחשוד ברצח של אנסבכר. הכוחות מיפו הכוחות את ביתו, לצורך בחינת אפשרות הריסתו. ארפאעיה שהה בישראל באופן בלתי חוקי. לפי מקורות פלסטיניים, הוא הגיע מחמולה בחברון שמזוהה עם חמאס. עם זאת, כוחות הביטחון סבורים שהוא פעל לבדו. הוא משתף פעולה עד כה בחקירתו.

 לפי החוק, שאושר בכנסת ביולי 2018, יקוזזו סכומי הכסף שהרשות הפלסטינית שילמה למחבלים ולבני משפחותיהם מהמיסים שישראל מעבירה לה. את ההצעה יזמו הח"כים אבי דיכטר (הליכוד) ואלעזר שטרן (יש עתיד)

הפופולריים