מת מפצעיו הרב אחיעד אטינגר שנפצע אנושות בפיגוע באריאל

מת מפצעיו אחיעד אטינגר שנפצע בפיגוע באריאל
כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחר המחבל, וביתו מופה לקראת הריסתו. פי דיווחים פלסטיניים, מדובר בעומר אבו לילא, בן 19, מהכפר א-זאוויה שבאזור סלפית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אחיעד אטינגר
צילום: המשפחה

מת מפצעיו הרב אחיעד אטינגר, שנפצע אנושות בפיגוע המשולב באריאל אתמול. במשפחתו אמרו הבוקר (שני) כי אטינגר "נפל על קידוש ה' בידי מרצח שפל במהלך פיגוע שבו גילה תעוזה, תעצומות נפש ואומץ רב תוך שהוא יורה במחבל הנתעב".


"כמו הפעולה שהוא עשה שסיימה את חייו, כך הוא היה בעצם כל חייו", סיפר שכנו של אטינגר, אביעד גזבר, בריאיון לקרן נויבך בכאן רשת ב'. "כל פעם שהוא ראה איזושהי משימה, איזשהו משהו שצריך להיות, הוא תמיד היה הראשון. הוא התעסק כל הזמן רק בצרכי ציבור, לא נגע בשום דבר לעצמו, פשוט צדיק יסוד עולם, כל היום היה עסוק רק באחרים".

"חשבתי שזה ברור שאם הוא היה באזור היה נכנס לתוך האירוע ומנסה לפתור אותו, כמו כל דבר", המשיך גזבר לספר. "ברגעים כאלה אתה עובד לפי אינסטינקטים, האינסטינקטים שלו כל כך טהורים וכל כך למען אחר, רק למען האחר, לא הייתה שום אופציה אחרת".

כוחות הביטחון, צה"ל, שב"כ ומשטרה לצד יחידות מיוחדות, ממשיכים במרדף אחר המחבל שביצע את הפיגוע המשולב באריאל. לפי דיווחים פלסטיניים, מדובר בעומר אבו לילא, בן 19, מהכפר א-זאוויה שבאזור סלפית. המחבל ללא רקע ביטחוני קודם וללא שיוך ארגוני. אמש כוחות צה"ל ביצעו חיפוש בביתו ותחקרו את בני משפחתו, והלילה מיפו את בית המחבל כדי לבחון את האפשרות להרוס אותו.

על פי הערכות, המפגע החמוש מסתתר באחד הכפרים באזור. במערכת הביטחון הידקו את המצור סביב האזור שבו הוא עשוי להסתתר, ונראה כי פעל לבדו. המצוד נמשך גם בלילה בשילוב פעילות מודיעינית, כולל איסוף מידע על המחבל ומשפחתו. ההערכה היא שהמחבל ייתפס - כמו במקרים הקודמים. 


האירוע אתמול מצטרף לשורה של פיגועים שבהם מצליח המחבל לבצע פיגוע ולהימלט מן המקום. בצה"ל מתחקרים את מוכנות הכוח, אם קיבלו תדריך מסודר מהמפקדים, אם חודדו והוטמעו הנהלים בהכנות לתעסוקה המבצעית, וכן נבחנת גם עירנות החיילים.

מן התחקירים הראשונים עולה כי הכוח שהיה בפעילות המבצעית לא הגיב כמצופה והיו ליקויים בתיפקודם. לאחר שהחייל נדקר - נשקו נלקח ממנו. החייל שהיה לידו לא הגיב, ומי שפתח באש היה מפקד הכוח שעמד בצד בשני של הצומת אולם לא הצליח לנטרל אותו. מדובר בצומת מועד לפורענות שבו אירעו בעבר פיגועים.

הפופולריים