7 פצועים מפגיעת טיל בבית באזור השרון

7 פצועים מפגיעת רקטה בבית בשרון
רקטה ששוגרה מעזה פגעה ישירות בבית במושב משמרת, שעלה באש. שתי נשים נפצעו בינוני, חמישה נוספים נפצעו קל. אין לכודים. לשכת רה"מ: נתניהו מעודכן, יקיים התייעצות ביטחונית. דיווח: הפלגים בעזה החלו לפנות את מפקדותיהם מחשש לתגובה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פגיעת רקטה במושב משמרת
צילום: דוברות המשטרה

משדר מיוחד בכאן 11

שבעה בני אדם נפצעו הבוקר (שני) מפגיעת רקטה שנורתה משטח רצועת עזה בבית במושב משמרת שבשרון. בפצועים אישה בת 60 ואישה בת 30 במצב בינוני. חמישה נוספים, בהם שני תינוקות וילדה בת 12, נפצעו קל ופונו לבית החולים מאיר בכפר סבא. בנוסף, טופלו כמה נפגעי חרדה ואחרים שנפצעו קל מאוד בדרכם למרחב המוגן. כתוצאה מפגיעת הרקטה, הבית קרס ועלה באש. 

בערוץ אל-חדת' דווח כי הפלגים בעזה החלו לפנות את מפקדותיהם מחשש לתגובה ישראלית על הירי. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו מעודכן לגבי ירי הרקטות, וכי תתקיים התייעצות ביטחונית עם הרמטכ"ל, ראש השב"כ, ראש המל"ל ובכירי מערכת הביטחון. ממשרד החינוך נמסר כי על פי הערכת מצב שקיים פיקוד העורף, בשלב זה הלימודים מתקיימים כרגיל בכל הארץ.


יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב על הירי ותקף בחריפות את נתניהו: "המציאות שבה חמאס הופך את ישראל לבת ערובה היא חסרת תקדים. מדובר בפשיטת רגל ביטחונית ונתניהו חייב לשוב לישראל כדי לטפל בהסלמה. האם גם עכשיו תנוח דעתו עם הודעת חמאס על טעות, או שיואיל סוף סוף להתרכז בביטחון אזרחי המדינה?". יועץ הדיגיטל של נתניהו, טופז לוק, תקף את גנץ בתגובה: "במקום אחדות לאומית, במקום עמידה מאחורי הממשלה ברגעים כאלה. פוליטיקה קטנה. עצוב".

אמיר ריטוב, ראש המועצה האזורית לב השרון, אמר בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב: "שמעתי את האזעקה, זה לא אירוע שאנחנו מורגלים בו. גם שמעתי את הנפילה. אני רוצה להרגיע את כל תושבי המועצה האזורית - אנחנו כבר אחרי האירוע, אנחנו בשליטה. הלימודים מתקיימים כרגיל". 

ניב בוחבוט מאיחוד הצלה סיכם בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב את מצב הפצועים: "סך הכול טופלו בזירה 2 פצועים בינוני ו-5 קל. כולם יחסית בסדר. כוחות הכיבוי ויחידת החילוץ של פיקוד העורף עדיין מפנים הריסות מהבית כדי באמת להבין שאין בפנים נפגעים, אנחנו עדיין כאן בכוחות גדולים".

קודם לכן, נשמעה אזעקה בכל אזור השרון ועמק חפר. מיד לאחר מכן תושבים דיווחו על שמיעת פיצוץ.

הפופולריים