בוקר מתוח: אזעקת שווא בשער הנגב

בוקר מתוח: אזעקת שווא בשער הנגב
התושבים פעלו על פי הנחיות הצבא וכעבור זמן קצר התברר כי מדובר בהתרעת שווא. אתמול פרסמה מערכת הביטחון אזהרה חריגה בנוגע לכך שהג'יהאד האסלאמי מתכוון לבצע פיגוע במטרה לשבש את הרגיעה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אירוע ביטחוני בעוטף עזה
צילום: בלי

אזעקת צבע אדום נשמעה הבוקר (שלישי) במועצה האזורית שער הנגב - זמן קצר לאחר מכן דווח כי מדובר באזעקת שווא. לאחר השבת המתוחה שעברה על העוטף בשל מפגן הכוח של חמאס על הגדר שמר צה"ל על פריסת כוחות רחבה בגבול גם במהלך השבוע. אתמול פרסמה מערכת הביטחון אזהרה חריגה בנוגע לכך שהג'יהאד האסלאמי מתכוון לבצע פיגוע במטרה לשבש את המהלכים שנועדו להביא לרגיעה באזור.  

בישראל החליטו לפרסם את המידע כדי להרתיע את ארגון הטרור מלבצע את הפיגוע. בנוסף הדבר מהווה מסר לחמאס לפיו בשטח שבשליטתו ברצועה מתרחשים מהלכים שהוא אינו בהכרח מודע להם. בנוסף יש כאן מסר לציבור הישראלי לפיו בניגוד לג'יהאד האסלאמי חמאס נוטה כעת ללכת לכיוון של הסדרה.

בתוך כך, חבר בוועד המארגן של ההפגנות בעזה אומר בשיחה עם כאן חדשות כי הם מצפים לראות תוך ימים ספורים הקלות נוספות מישראל מלבד הרחבת מרחב הדיג ל-15 מייל ופתיחת המעברים, הקלות בדמות ביטול האיסור על הכנסה של חומרים דו שימושיים, כאלה שיכולים לשמש לצרכים אזרחיים וגם לצרכים צבאיים. ברצועה מצפים גם להגדלת מספרן של משאיות המזון שנכנסות לרצועה והכנסת כספים לרצועה לשם אספקת החשמל.


הפופולריים