בכיר בחמאס: העברת הכסף הקטרי יכולה להוביל לרגיעה

בכיר בחמאס: העברת הכסף יכולה להוביל לרגיעה
הבכיר אמר לכאן חדשות ש-30 מיליון הדולרים מיועדים לדלק, קצבאות ופרויקט התעסוקה. לטענתו, ישראל השתמשה בכוח מופרז בהפגנות הגדר. בכיר בג'יהאד האסלאמי: המצרים מפעילים מאמצים לעצירת ההסלמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פלסטינים בעזה ממלאים בקבוקי מים
צילום: צילום: אי-פי

בכיר בחמאס אומר הערב (שבת) לכאן חדשות כי הכנסת 30 מיליון הדולרים מקטר לעזה עשויה להוביל לרגיעה. הוא הסביר שמדובר בכסף המיועד לדלק, קצבאות ופרויקטי תעסוקה זמניים של האו"ם. לדבריו, "אם ישראל תכניס את הכסף לעזה - אפשר שזה מה שירגיע את המצב".


לטענתו של הבכיר, הנושא חשוב לחמאס בגלל חודש הרמדאן שיתחיל ביום שני. הוא הוסיף שישראל השתמשה אתמול בכוח מופרז ונוסף על שני הרוגים בגדר, הרגה עוד שני פעילי חמאס בתקיפת עמדת תצפית.

בתוך כך, בכיר הג'יהאד האיסלאמי, נפאז עזאם, הנמצא בדיוני ההסדרה בקהיר המזוהה עם ארגון הטרור אמר שהמצרים מפעילים מאמצים גדולים כדי לעצור את ההסלמה. אך הוסיף שארגונו הדגיש את המחויבת להבנות שכבר סוכמו, ומהן ישראל מתחמקת.


הדרג המדיני הנחה את צה"ל להיערך לכמה ימי לחימה. ראש הממשלה בנימין נתניהו נדרש לכנס את הקבינט המדיני-ביטחוני מחר כדי לקבל את אישורו לחלק מכמה פעולות עתידיות מתוכננות. דובר צה"ל רונן מנליס אמר היום לכאן חדשות: "אנו נערכים לגל תקיפות הלילה. אתמול החלטנו שלא ניתן להמשיך לקבל את המצב שחמאס לא אוכף את האחריות על הג'יהד האיסלאמי. ישראל עמדה בהתחיבויות שלה בהסדרה".

הפופולריים