במערכת הביטחון נערכים להתפתחות בגזרת הצפון

במערכת הביטחון נערכים להתפתחות בגזרת הצפון
שרי הקבינט המדיני-ביטחוני קיבלו עדכון שבקרוב תיערך ישיבת קבינט בנושא הגזרה הצפונית • ברקע אזהרת הרמטכ"ל: ישראל מגבירה את המעקב אחר תוכנית הגרעין של איראן. החשש - יוזמות מצד גורמים זוטרים הקשורים לפיתוח נשק גרעיני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חייל בגבול עם לבנון 16.05.23
צילום: אייל מרגולין, פלאש 90

לפני הערכות, במערכת הביטחון מתכוננים להתפתחות ביטחונית בגזרת הצפון. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. שרי הקבינט המדיני-ביטחוני קיבלו עדכון שבקרוב תיערך ישיבת קבינט בנושא הגזרה הצפונית. כינוס הקבינט מתרחש ברקע האיומים ששיגרו ראש הממשלה, שר הביטחון, ובכירי צה"ל כלפי חיזבאללה ואיראן ביממה האחרונה. 

בד בבד, קהילת המודיעין מגבירה את איסוף המודיעין והמעקב שלה בנוגע למתרחש בהיבטים שונים בתוכנית הגרעין של איראן, מחשש להתפתחות בסוגיית הנשק עצמה. בישראל חוששים מאפשרות של "יוזמה מקומית" בסוגיה, בדומה להעשרת האורניום לרמה הגבוהה של יותר מ-83% שזוהתה באיראן. בישראל חושבים שההחלטה הזו אינה הוכוונה מלמעלה, אלא שהיא תוצר של פעילות עצמאית.

הרמטכ"ל הרצי הלוי אמר היום כי "אנחנו בוחנים יותר מקרוב גם את התחומים האחרים בדרך ליכולת גרעינית. אגיד שיש התפתחויות שליליות באופק, שיכולות להביא לפעולה". בד בבד, ראש אמ"ן אהרן חליוה אמר אתמול שמנהיג חיזבאללה חסן נסראללה הבין שניתן למתוח את המשוואות והוא קרוב לעשות טעות שתגרור את האזור למלחמה גדולה.

סוכנות הידיעות אי-פי פרסמה אתמול שאיראן בונה מתקן גרעיני מתחת לאדמה בעומק שנמצא מחוץ לטווח הנשק האמריקני. חוקרים מטעם סוכנות הידיעות תיעדו בתצלומי לוויין את עבודות החפירה להקמת האתר, שנבנה סמוך למתקן הגרעין בנתנז, שהותקף כמה פעמים בעבר. מומחים טוענים כי עומק המתקן עומד כעת על 100-80 מטרים, דבר שיקשה מאוד על שימוש בנשק קונבנציונאלי המסוגל להתמודד עם בונקר אטומי סטנדרטי.

הפופולריים