אספקת ציוד צבאי ולוגיסטיקה: יחידה 700 של כוח קודס נחשפת

אספקת ציוד צבאי ולוגיסטיקה: יחידה 700 של כוח קודס נחשפת

גורמי מודיעין מפרסמים כי פעיל ותיק משמרות המהפכה, גאל פארסת, עומד בראש יחידה שתפקידה העברת אמל"ח למליציות איראניות בסוריה ולחיזבאללה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משמרות המהפכה
צילום: אי.פי

יחידה חדשה בכוח קודס של משמרות המהפכה של איראן, המעורבת בהברחות הנשק לסוריה, נחשפת. בחדשות הערב של כאן 11 דווח היום (שני) כי מדובר ביחידה 700 שבראשה עומד גאל פארסת, גורם וותיק בכוח קודס בעל קשרים ענפים לגורמים בכירים באיראן, בסוריה ובלבנון.

מדובר ביחידת אספקה ולוגיסטיקה של כוח קודס, שאחראית על העברת ציוד צבאי למיליציות הפרו איראניות בסוריה, לחיזבאללה בלבנון ולעוד זירות. יחידה 700 עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם יחידה 190 בכוח קודס, שבראשה עומד בהנאם שהריארי, יחידה מוכרת שמבצעת בשטח את העברות הנשק.

שיירותיה הותקפו מספר פעמים, בין השאר בסוף חודש אפריל באזור חומס, אז הותקפה שיירת משאיות שנשאה אמצעי לחימה בעבור חיזבאללה. אפשר להעריך שחשיפתו של הגורם האיראני והיחידה שבראשה עומד נועדה לאותת לו שמעשיו נראים לעיני כל.

בתוך כך על פי דיווחים סעודים, התקיפה שמיוחסת לישראל בעיר חלב ב-1 במאי, כוונה לעבר יעדי יחידה איראנית חדשה הפועלת בסוריה. לפי מקורות מערביים, מדובר ביחידה סודית שנקראת 18340, המייצרת טילים מדויקים.

היעד לתקיפה היה אתר לייצור טילים מדויקים עבור איראן. היחידה כוללת בכירים איראנים וסורים, ובהנהגתה עומד ג'וואד סולימאני. התקיפה התרחשה יומיים לפני ביקורו של נשיא איראן ראיסי בסוריה - ביקור ראשון של נשיא איראני במדינה מזה 13 שנים.

לפי גורמים רשמיים בסוריה, שדה התעופה הבין-לאומי בעיר הושבת עקב אותה התקיפה, בה נהרג איש צבא סורי ונפצעו עוד שבעה בני אדם. כלי התקשורת הממלכתיים במדינה דיווחו כי כוחות הגנה אווירית סוריים התעמתו עם "המתקפה הישראלית" בשמי חלב. 

הפופולריים