גורם מודיעיני: צה"ל תקף מחנה של חיזבאללה בסוריה - בו התאמנו לקראת פעילות נגד ישראל

גורם מודיעיני: צה"ל תקף מחנה אימונים של חיזבאללה בסוריה
בסעודיה דווח לפני שבוע כי יחידת "תיקי גולן" קיימה אימונים צבאיים בבסיס א-דמייר לקראת התקפה של כוחות אמריקניים בסוריה. לפי גורם מודיעיני במזרח התיכון, אותו הבסיס הופגז בתקיפה בדמשק שיוחסה לצה"ל בליל שני, כשלפי ההערכה הפעילים התאמנו בו גם לקראת פעילות טרור נגד ישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בסיס א-דמייר חיזבאללה דמשק סוריה
צילום: ללא

בסעודיה דווח לפני שבוע כי יחידת "תיקי גולן" שפועלת בעבור חיזבאללה בדרום סוריה קיימה לאחרונה אימונים צבאיים בבסיס א-דמייר בצפון מזרח דמשק, לקראת התקפה של כוחות אמריקניים בסוריה. בחדשות הערב בכאן 11 דווח היום (רביעי) כי לפי גורם מודיעיני במזרח התיכון אותו הבסיס הופגז בתקיפה שיוחסה לישראל באזור דמשק בליל שני, כשלפי ההערכה אנשי "תיקי הגולן" ערכו בו אימונים גם לקראת פעילות טרור נגד ישראל.

לפי הדיווח בערוץ הסעודי אל-חדת', האימונים בא-דמייר כללו הדמייה של מתקפה באמצעות טנקים ונשק קל ובינוני. בערוץ אף פרסמו תצלום אוויר שמתעד לכאורה את האימונים לקראת התקפה של כוחות אמריקניים. בנוסף דיווחו באל-חדת' מפי מקורות מערביים כי פעילי "תיק הגולן" אוספים מידע בקפידה לקראת המתקפה שהם מתכננים על בסיסים של ארצות הברית במזרח סוריה. עוד אמרו המקורות כי ליחידה קיימות יכולות צבאיות לביצוע מתקפות מאזור הגולן נגד מטרות ישראליות.

"תיק הגולן" של חיזבאללה נועד בראש ובראשונה לייצר חזית נוספת בדרום הגולן נגד ישראל. העומד בראש היחידה הוא עלי מוסא דקדוק, בכיר במיליציה המזוהה עם חיזבאללה. הוא נכלא בשנת 2007 עקב חטיפה והוצאה להורג של חיילים אמריקנים ושוחרר בשנת 2012 בעקבות לחצים שהפעילו בכירי חיזבאללה על הממשלה העיראקית.

הפופולריים