פרסום ראשון

ההתפטרות ההמונית של התובעים והחוקרים המשטרתיים

ההתפטרות ההמונית של התובעים והחוקרים המשטרתיים
עשרות תובעים משטרתיים ביקשו להתפטר. בכיר במשטרה הודה: "אין מי שיחקור את הרציחות" • וואתק חכים קשקוש בן 28 מקלנסווה נרצח כשהלך ברחוב והוא הנרצח ה-99 בחברה הערבית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משטרה
צילום: משטרה

40 תובעים משטרתיים ועשרות חוקרים ביקשו להתפטר מהמשטרה - כך פורסם היום (שבת) לראשונה בחדשות השבת בכאן 11, בכיר במשטרה התייחס למצב והודה: "אין מי שיחקור את הרציחות". במשטרה ככל הנראה לא יאשרו את גל הפיטורים, אך לפי גורמים המעורים בנושא, רבים מהמתפטרים איימו כי ייגשו לבית הדין לעבודה במידת הצורך.

עוד הסביר הבכיר כי גם אם המשטרה "תציף" את הרחובות בשוטרי מג"ב שיבצעו מעצרים, לא יהיה מי שיחקור אותם ויביא את התביעות לכתבי אישום. הקורסים שמכשירים שוטרים לא זהים לקורסים שמכשירים חוקרים או תובעים. במשטרה צריכים את אנשי המקצוע, כשעוד לפני גל הפיטורים, הארגון נמצא במחסור של 5,000 שוטרים. הדיווחים על המחסור הקשה הגיעו כשהשבוע מספר הנרצחים בחברה הערבית הגיע ל-99.

המשטרה פיענחה עד כה רק עשרה אירועים, עקב מחסור בכוח אדם שיחקור ויגיש את כתבי האישום לפרקליטות. הדבר מורגש לא רק במקרי רצח, אלא גם במקרי ההתעללות בגני ילדים. למשטרה לוקח שנתיים עד שלוש שנים להגיש כתבי אישום.

הפופולריים