המשטרה מחפשת אחר אחד האחים של שרית אחמד שנעלם לאחר הרצח

המשטרה מחפשת אחר אחד האחים של שרית אחמד שנעלם לאחר הרצח
אחיה של הנרצחת הורשעו בעבר באיומים על חייה בשל נטייתה המינית. לפני שלוש שנים התלוננה שרית אחמד בת ה-18 נגד אחיה, שריצו עונשי מאסר. לאחרונה הרגישה שוב כי חייה בסכנה, אך סירבה להיכנס למקלט בשנית • לפני כשנה פנו למשפחתה בהצעה להליך גישור והם סירבו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרית אחמד
צילום: רשתות חברתיות

שרית אחמד היא הצעירה בת ה-18 שנרצחה אתמול בכניסה לירכא שבצפון הארץ. המשטרה מחפשת מאמש אחר אחד האחים שלה שנעלם לאחר הרצח. לטענת המשטרה, יש להם ראיות שקושרות את האח – שהורשע באיומים על שרית בעבר וריצה עונש מאסר לפני כשנתיים וחצי הבוקר (שבת) עשרות מקהילת הלהט"ב התייצבו במתחם הבימה שבתל אביב והפגינו לאחר שנרצחה ככל הנראה בשל נטיותיה המיניות.

 

שרית אחמד יצאה בגיל צעיר מאוד מהארון בפני משפחתה ומאז למעשה היא מאוימת. בעקבות היציאה שלה מהארון בגיל 15 היא נכנסה למעון נעול של משרד הרווחה. גם כדי להגן עליה. היא שהתה שם שלוש שנים עד גיל 18. לפני כשנה, טרם יציאתה מהמעון, נעשתה פנייה מצד הרשויות אל המשפחה שלה בבקשה להליך גישור. כזה שיסיר את האיום עליה ויאפשר לה לחזור הביתה. אביה של אחמד סירב ואמר שהיא יכולה לשוב הביתה. שהיא תחת חסותו.

שרית וגם כל מי שסביבה לא סמכו על ההבטחות האלה, והיישר מהמעון היא המשיכה לדירה מוגנת לנשים מאוימות. היא יצאה משם אחרי כמה חודשים למרות ההפצרות של אנשי המקצוע שתישאר. לפני חודש בלבד עלתה שוב רמת הסיכון. היא הגיעה לפתח המקלט, אבל החליטה לא להיכנס.

לפני כשלוש שנים התלוננה אחמד במשטרה נגד שני אחיה ואמרה כי איימו על חייה בשל נטייתה המינית. נגד שני האחים הוגש כתב אישום, והם הורשעו ונגזרו עליהם שלושה וארבעה חודשי מאסר. בגזר הדין שנפסק במרץ 2021, פירט השופט את האיומים שספגה שרית מאחיה.

"הנאשם מס' 1 איים על המתלוננות שהוא ישלם סך של 200 אלף שקל ובלבד שמישהו יהרוג אותה. כן הנאשם מס' 1 חזר על אותו איום בהזדמנות נוספת. כן נטען בכתב האישום כי הנאשם מס' 2 אשר היה אמור להיות במעצר בית בכפר סאג'ור הפר את תנאי השחרור בכך שביום ה-21 באוקטובר 2020 הגיע לבית המשפחתי בכפר כיסרא ושם הוא איים על המתלוננת שהוא ידקור אותה בסכין בתוך הבטן ולאחר מכן ישתה בירה כאילו לא קרה כלום", נכתב בגזר הדין. עוד נכתב כי השניים שיתפו פעולה עם ההורים, אסרו עליה לצאת מהבית ולהשתמש בטלפון סלולרי.

לאחר הרשעת האחים הועברה הצעירה למקלט, וכעבור שנה שם חזרה לביתה שבכסרא סמיע. לפני כחודש פנתה שוב למשטרה ואמרה כי לא איימו עליה באופן ישיר, אך כי היא מרגישה שמשהו אינו כשורה. אחמד הסכימה לעבור בשנית למקלט בבאר שבע, אך עם הגעתה למקום התחרטה והודיעה כי תלך לגור עם אחותה בסאג'ור שבגליל. אתמול היא נרצחה בעת שנהגה ברכבה בכניסה לירכא. 

 

 

 

הפופולריים