חשיפת כאן חדשות

דובר יוניפי"ל על עמדת חיזבאללה בישראל: "מנסים לפתור את זה עם הצדדים"

עמדת חיזבאללה בארץ | דובר יוניפי"ל: "מנסים לפתור את זה"
בעקבות פלישת חיזבאללה לשטח ריבוני של ישראל והקמת עמדה בהר דב, אנדרה טננטי, דובר כוח יוניפי"ל של האו"ם, שוחח עם כאן חדשות והגיב על האירוע החריג לראשונה: "האנשים שלנו בשטח. היינו שם מרגע שהנושא התחיל לפני כמה שבועות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גבול לבנון ישראל יוניפיל لبنان
צילום: גבול לבנון ישראל יוניפיל

חשיפת כאן חדשות | דובר כוח יוניפי"ל של האו"ם, אנדרה טננטי, הגיב לראשונה היום (רביעי) בשיחה עם כאן חדשות לפרסום על כך שאנשי חיזבאללה פלשו לשטח ריבוני של ישראל והקימו עמדה בהר דב. "אנחנו מנסים לפתור את הנושא עם כל הצדדים", אמר טננטי בריאיון לרועי קייס בתוכנית השעה הבינלאומית בכאן רשת ב.

"האנשים שלנו בשטח. היינו שם מרגע שהנושא התחיל לפני כמה שבועות", הוא סיפר. "האנשים שלנו היו שם כדי להפחית את המתיחויות. מפקד כוח יוניפי"ל יצר קשר עם הצדדים בניסיון למצוא פתרונות ולהפחית את המתיחויות. המאמצים של יוניפי"ל נמשכים בין השאר כדי לעודד את הצדדים להימנע מנקיטת צעדים ופעולות לאורך הקו הכחול ללא התראה מוקדמת. אנחנו בשטח כדי לראות כיצד לפתור את זה".

בכאן חדשות נחשף היום שכוח של מחבלי חיזבאללה פלש לפני כמה שבועות לתוך שטחה הריבוני של מדינת ישראל בהר דוב בצפון, הקים במקום עמדה צבאית חמושה, ונמצא שם עד עכשיו. הדברים התגלו במהלך דיון שנערך בשבוע שעבר בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת בהשתתפות ראש הממשלה נתניהו. בדיון נאמר ששלושה עד שמונה מחבלים חמושים הקימו במקום שני אוהלים, אל מול חיילי צה"ל. 

הפופולריים