שב"כ סיכל תשתית טרור של פעיל שגורש לעזה בעסקת שליט

שב"כ סיכל תשתית טרור של פעיל שגורש לעזה בעסקת שליט
פעיל החזית העממית מלבנון גייס פלסטינים מיהודה ושומרון, בהם קרובי משפחתו, כחלק מתשתיתה טרור. החולייה תכננה לבצע פיגוע ירי נגד ישראלים, ולעמוד בראש חולייה צבאית באזור ג'נין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מראד כעבי וחאלד אבו אלהיג'א
צילום: תקשורת שב"כ

שירות הביטחון הכללי סיכל תשתית טרור שתכננה לבצע פיגועים בישראל, בהם פיגוע ירי. כפי שהותר היום (שלישי) לפרסום, פעיל החזית העממית מלבנון, הוא זה שהנהיג וכיוון את חוליית הטרור.

בפעילות משותפת של שב"כ וצה"ל נעצרו בחודשים האחרונים מספר פלסטינים מיהודה ושומרון שתכננו פיגועים כנגד אזרחים ישראלים. זאת בהנחייתו של עלאם כעבי, במוצאו משכם, פעיל החזית העממית, אשר גורש לרצועת עזה במסגרת עסקת שליט, וכעת שהה בלבנון.

כעבי הוביל פעילות טרור בשטחי יהודה ושומרון, במסגרתה הוא גייס פעילי טרור פלסטינים, שחלקם גם קרובי משפחתו, לטובת ביצוע פיגועים כנגד ישראלים. בתוך כך, נחקרו בשב"כ מספר פעילים ביניהם, מראד כעבי ממחנה הפליטים בלאטה שבשכם, קרוב משפחתו של עלאם, וחאלד אבו אלהיג'א מג'נין. בנוסף, נעצרו פלסטינים נוספים שפעלו לקדם פעילות טרור בהנחיית עלאם.

בחקירתו בשב"כ של כעבי עלה כי הונחה על ידי עלאם לבצע פיגועי ירי. במסגרת החקירה הוסגרו שני נשקים מסוג M16 שהיו ברשות הפעילים. בחקירתו של אבו אלהיג'א, עלה כי גויס על ידי עלאם לבצע פיגועים ולעמוד בראש חולייה צבאית שתפעל באזור ג'נין. בגין עבירות חמורות אלו, הוגשו כנגד השניים כתבי אישום בבית המשפט הצבאי בשומרון.

הפופולריים