האזהרה לאבו מאזן: הקצינים הפכו ל"טרף קל" לארגוני טרור

האזהרה לאבו מאזן: הקצינים הפכו ל"טרף קל" לארגוני טרור
הדרג המדיני ברמאללה קיבל מסר לפיו חמאס וחיזבאללה מנצלים את מצוקתם הכלכלית של אנשי המנגנון הפלסטיניים על מנת לגייס אותם לפעול נגד ישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פת"ח
צילום: נאסר אשטייה

בצל ההסלמה הביטחונית: הדרג המדיני הבכיר ברמאללה, ובראשם אבו מאזן, הוזהר כי קצינים במנגנוני הביטחון הפלסטיניים הפכו ל"טרף קל" בידי ארגוני טרור. זאת בשל מצוקה כלכלית של אנשי המנגנונים, אשר מחפשים מקורות הכנסה חלופיים - סיטואציה אותה מנצלים בחמאס וחיזבאללה. כך דווח הערב (שישי) "בחדשות שישי" בכאן 11.

 

עוד נמסר כי מכיוון שקציני המנגנונים מקבלים במשך זמן רב תשלום חלקי משכרם, רבים מהם פונים לפעילות לא חוקית להשלמת הכנסה ולשיתוף פעולה גם עם גורמים פליליים. בתוך כך עודכנה ההנהגה ברמאללה בפרטים שנחשפו מוקדם יותר השבוע ב"כאן חדשות", כי חמאס, הג'יהאד האיסלאמי וחיזבאללה, מנסים לגייס את אנשי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים, לצורך העברת מידע וקניית נשק.

לפני חודשיים אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "אנחנו נערכים ליום שאחרי אבו מאזן. אנחנו צריכים את הרשות הפלסטינית. אנחנו לא יכולים שהיא תתמוטט. אנחנו גם לא רוצים שהיא תתמוטט. אנחנו מוכנים לעזור לה מבחינה כלכלית. יש לנו אינטרס שהרשות תמשיך לעבוד. במקומות שהיא מצליחה לפעול היא עושה את העבודה בשבילנו. ואין לנו שום עניין שהיא תיפול".

הפופולריים