בפעם השנייה היום: דיווח על תקיפה ישראלית בסוריה

בפעם השנייה היום: דיווח על תקיפה ישראלית בסוריה
על פי אחד הדיווחים, היעד לתקיפה - מתקן של המכון למחקרים מדעיים. עוד דווח כי הערים חומס וטרטוס נפגעו. תקיפה נוספת יוחסה לישראל בידי סוריה הבוקר, גם היא, על פי דיווחים, הייתה בטרטוס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקיפה ישראלית בסוריה
צילום: .

הבוקר הזה – שידור חי

על פי דיווחים לבנונים וסורים ישראל תקפה היום (רביעי) בסוריה. על פי הדיווח של מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם, נשמעו פיצוצים בפרברי חומס וטרטוס במרכז ומערב המדינה בעקבות התקיפה. מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם האופוזיציוני, דיווח כי היעד לתקיפה היה מתקן של המכון למחקרים מדעיים בפרברי העיר חמאה שבמרכז סוריה. בדיווח נאמר כי אין מידע על נפגעים.

במקביל, גורמים המזוהים עם משטר אסד טוענים כי הדיווחים על פגיעה בשדה התעופה הצבאי א-שעיראת באזור חומס אינם נכונים. הערוץ הלבנוני אל-מיאדין הוסיף כי הטילים שוגרו מאזור חופי לבנון.

צבא סוריה אישר את הפגיעה בהודעה רשמית אך לא פירט: בשעה 22:40 ישראל ביצעה תקיפה אווירית מכיוון צפון לבנון לעבר כמה עמדות בעיר חמאה. כתוצאה מכך נגרמו נזקים.

סוכנות הידיעות הרוסית "ספוטניק" דיווחה מפי גורם ביטחוני בכיר כי מערך ההגנה האווירית הסורי הופעל כדי להדוף תקיפה ישראלית באזור חמאה. לפי הדיווח, מטוסים ישראליים שיגרו טילים מהמרחב האווירי הלבנוני ופגעו באזור העיר. עוד נטען שרוב הטילים יורטו לפני שהגיעו ליעדם.

מוקדם יותר היום, האשימה סוריה את ישראל בתקיפה של עמדה צבאית בפרברי טרטוס שבצפון המדינה. על פי הודעת הצבא הסורי, שני אנשי צבא נהרגו ושישה נפצעו. היעד לתקיפה היה מספר אתרים של ההגנה האווירית באזור והיא בוצעה באמצעות טילים ששוגרו מכיוון הים. בישראל לא התייחסו לדברים.

הפופולריים