מטענים וצמיגים בוערים: התפרעויות אלימות בגבול רצועת עזה

מטענים וצמיגים בוערים: התפרעויות אלימות בגבול רצועת עזה
פלסטינים תושבי הרצועה משליכים מטענים וחומרי נפץ, מבעירים צמיגים ומתעמתים עם כוחות צה"ל - שמשיבים באמצעים לפיזור הפגנות. תושבים לכאן חדשות: "הם רוצים שנתייאש - ואת זה אנחנו לא יודעים לעשות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
 עימותים גבול עזה רצועה 18.9.23 F230918AMG17
צילום: אחמד זקות, פלאש 90

העימותים בין פלסטינים לכוחות צה"ל בגבול רצועת עזה: מתפרעים שהגיעו בשעות אחר הצהריים היום (שני) לארבעה מוקדים באזור ג'בליה ולדרום הרצועה השליכו מטענים וחפצים שמכילים חומרי נפץ אל הכוחות שמעבר לגדר והבעירו צמיגים. צה"ל משתמש באמצעים לפיזור הפגנות נגדם. פתיחת מעבר ארז לכניסת פועלים עזתים נדחתה מהבוקר ב-24 שעות.

חמאס מעודד את תושבי הרצועה לצאת להתעמת עם כוחות הביטחון הישראליים אחרי התקיפה של חיל האוויר בערב החג ו"פגיעת ישראל במסגד אל־אקסא", כלשונו. ערוצי טלוויזיה ברצועה מנסים להתסיס את השטח על ידי פרסום סרטונים שבהם נראים כוחות המשטרה דוחפים פעילים פלסטינים קשישים אתמול בסמטאות העיר העתיקה בירושלים.

רבש"ץ קיבוץ כרם שלום, אליה בן שימול, ורעייתו גאולה סיפרו למהדורת חמש על אווירת החג ברקע התפרעויות הפלסטינים. "היה לא נעים להריח גז ולראות עשן, אבל זה לא משהו שמונע ממנו להמשיך ולהתקדם", הם אמרו. לדבריהם, "האתגרים האלה הם עוד מקפצה, זה מחדד את החשיבות לסיבה שאנחנו פה, הם רוצים שנתייאש - ואת זה אנחנו לא יודעים לעשות".

ביום שישי צה"ל תקף מהאוויר, בשלושה סבבים, עמדה צבאית של חמאס במהלך הפרת סדר אלימה שהתקיימה בסמוך לגדר הגבול ברצועת עזה. לפי דיווחים פלסטיניים, התקיפה הייתה לעבר עמדת פלגים בשכונת א-זיתון במזרח עזה, וכי אין נפגעים פלסטינים.

הפופולריים