פרסום ראשון

חמאס קיבל את הכסף הקטרי בחג - והמשיך בהתפרעויות בעזה

חמאס קיבל את הכסף הקטרי בחג - והמשיך בהתפרעויות בעזה
המענק הקטרי נכנס לרצועת עזה בראש השנה, אך בחמאס טרם הודיעו על כך בגלל המחלוקות מול קטר - שהעיקרית בהן היא המעבר שלו דרך ישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חמאס
צילום: מסך

שידור ישיר | הבוקר הזה

מענק קטרי נכנס לעזה במהלך ראש השנה, אך בחמאס לא הודיעו על כך - בגלל המחלוקת מול קטר. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. ארגון הטרור לא מרוצה מכך שהכסף עובר דרך ישראל, ומתשלום המשכורות לפקידים.

המענק מכיל העברת דלק ישירות לתחנת הכוח בעזה, כדי לייצר חשמל, הקטרים קונים את הדלק מחברה ישראלית, ואז ישראל מעבירה את מכליות הדלק לרצועת עזה. כמו כן, הוא מיועד למשפחות נזקקות, והחלק השלישי והבעייתי הוא שמדובר בתשלום המשכורות של פקידי הממשל של חמאס בעזה.

בסך הכול, מדובר במענק חודשי של כ-30 מיליון דולרים. הבעיה המרכזית בהכנסת הכסף דרך ישראל, היא שבחמאס עלו העסקה שקטר קונה דלק ממצרים והוא נמכר ברצועת עזה. כמו כן, הכסף שיצא מהדלק הוא תשלום המשכורות של פקידי חמאס.

לכן, ברגע שהתחילו לעלות מחירי הדלק ומחירי השינוע, הכסף נשאר כסף, אבל ב-10 מיליון דולרים, הם קנו פחות, ואז הדבר הותיר לחמאס שבע מיליון דולרים. בתוך כך, ביקשו מקטר שיחזירו להם את הכסף, ועל כך נענו בסירוב, ואיימו באיומי שווא חסרי מעשה בפועל. 

הפופולריים