טנקים של צה"ל תקפו מבנים של צבא סוריה שחרגו מקו הפסקת האש

צה"ל תקף מבנים של צבא סוריה שחרגו מקו הפסקת האש
מדובר בשני מבנים ארעיים באזור עין אלתניה שזוהו אתמול על ידי התצפיות והותקפו על ידי טנקים. על פי גורמים בצה"ל, מדובר בתשתית למוצבים חדשים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התקיפה הישראלית בסוריה
צילום: -

צה"ל הודיע היום (חמישי) כי תקף שני מבנים ארעיים ששימשו את צבא סוריה באזור עין אלתניה, מערבית לעיירה אל-ח'דר שבשיפולי הגולן הסורי, וחרגו מקו הפרדת הכוחות בין המדינות. תחנת הרדיו הסורית "שאם FM" המקורבת למשטר אסד מדווחת כי אין נפגעים בתקיפה.

טנקים מגדוד 82 של חטיבה 7 תקפו את התשתיות הצבאיות אחרי שאתמול זיהו תצפיות את המבנים הארעיים במרחב האבטחה. בצה"ל אומרים כי הצבא הסורי החל בהקמת מוצבים במבנים, עם תשתיות חדשות. לא הוכנסו אמצעי לחימה וציוד אך עדיין הוחלט לתקוף, בניגוד לאוהלים של חיזבאללה בגבול לבנון.

לפי דובר צה"ל: "המבנים היוו הפרה בוטה של הסכם הפרדת הכוחות בין ישראל לסוריה (1974). צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לכל אשר קורה בשטחו ולא יאפשר ניסיונות להפרת הסכם ההפרדה". הסכם הפרדת הכוחות נחתם לאחר מלחמת יום הכיפורים ולמעשה מהווה את סיומה הרשמי וקובע את הגבול בין ישראל לסוריה עד היום.

מוקדם יותר היום כלי תקשורת סורים דיווחו על חיסול של שני אנשים רכובים על אופנוע על ידי מל"ט ישראלי בעיירה בית ג'ן בדרום מערב סוריה. בישראל מסרו כי "לא מתייחסים לפרסומים זרים".

הפופולריים