למרות ההתפרעויות בגדר ובלוני התבערה: מחר תחודש כניסת פועלים פלסטינים מעזה לישראל

למרות ההתפרעויות: מחר תחודש כניסת פועלים פלסטינים מעזה
מתאם פעולות צה"ל בשטחים אישר כי מעבר ארז ייפתח מחר ויאפשר לכ-18,500 פועלים עזתים להיכנס לעבודתם בישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מעבר ארז
צילום: עטיה מוחמד, פלאש 90

מתאם פעולות צה"ל בשטחים הודיע הלילה (רביעי) כי ממחר ייפתח מעבר ארז ופועלים עזתים יוכלו להיכנס לשטח ישראל. זאת למרות הפרות הסדר שאירעו בגבול בשבועיים האחרונים ובלוני התבערה שהופרחו. כ-18,500 עזתים צפויים לשוב לעבוד בישראל. בכל מקרה, בסוף השבוע ייסגר המעבר והסגר צפוי לחזור בסוכות כפי שנעשה מדי שנה. בנוסף, בפעם הראשונה זה מספר ימים, צה"ל נמנע היום מלתקוף ברצועה למרות המשך העימותים ובלוני התבערה.

שר הביטחון יואב גלנט התייחס היום להתפרעויות האחרונות בגבול עזה והעביר מסר תקיף. בדברים שנשא בנאום בעצרת המרכזית לציון 50 שנים למלחמת יום הכיפורים אמר כי "איננו רוצים בהסלמה ואיננו שואפים ללחימה, אבל אם נגיע למצב בו נדרש לפעול, יהווה מבצע "מגן וחץ", תזכורת עבור כל גורם טרור באשר ליכולותיה של מערכת הביטחון". 

"אם ייפגעו אזרחי ישראל או חיילי צה"ל, לא נהסס להפעיל את מלוא העוצמה העומדת לרשותנו, כדי להבטיח את ביטחונם של האזרחים, ולהשיב את השקט לגזרה", הוסיף גלנט. 

גם היום נמשכו הפרות הסדר בגבול הרצועה בשני מוקדים, ללא אירועים מיוחדים. בניגוד לימים האחרונים לא היה ירי חי לעבר הכוחות. במקביל, שתי שריפות שפרצו במועצה האזורית אשכול נגרמו ככל הנראה מבלוני תבערה. 

הפופולריים