הדיווחים על נשים שנאנסו בעזה - והפנייה לצלב האדום

הדיווחים על נשים שנאנסו בעזה - והפנייה לצלב האדום
באיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית פנו לארגון בדרישה להגביר מאמצים לשחרר חטופים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראל במלחמה - עוטף עזה
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

באיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית פנו היום (רביעי) לנשיאת הוועד הבין-לאומי של הצלב האדום ולמשלחת של הארגון בישראל בדרישה להגביר את המאמצים לשחרור החטופים שמוחזקים בעזה בעקבות דיווחים על אונס ישראלים.מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע, אורית סולציאנו, ציינה כי ידוע לארגון על פשעי מלחמה של אונס ופגיעות מיניות בחטופים.

מדוח שפירסם ארגון אמנסטי בשנת 2021 עלה כי יש עדויות רבות לפשעי מלחמה באזורי קונפליקט, כאשר הנפגעים סובלים מנזקים פיזיים ונפשיים כאחד. מדיווחים שונים שהתפרסמו עלה חשש כבד שמי שנחטפו עלולים להיפגע.

סוליציאנו הוסיפה בפנייתה כי האיגוד מציע סיוע בכל יוזמה או קמפיין להעלאת המודעות לנושא: "פגיעה מינית בחטופים ובחטופות אסורה לחלוטין על פי החוק הבין-לאומי, כולל גם אמנת ג'נבה. אנחנו קוראות לצלב האדום להשתמש בכל המשאבים והקשרים העומדים לרשותו כדי לפעול ללא דיחוי וללא הפסקה, עד שמי שנחטפו ישוחררו ויוחזרו לחיק משפחתם.

לפחות 1,200 ישראלים נרצחו בידי מחבלי חמאס בטבח בדרום. יותר מ-3,000 בני אדם נפצעו. דובר צה"ל, תת אלוף דניאל הגרי מסר היום כי משבת בבוקר שוגרו אל ישראל כ-5,000 רקטות מרצועת עזה. "הם לא תכננו פיגוע ונסיגה, אלא כיבוש", הוסיף דובר צה"ל.

הפופולריים