הערכה שתוצג בקבינט: הלחימה יכולה להימשך חודשים

הערכה שתוצג בקבינט: הלחימה יכולה להימשך חודשים
בדרג המדיני יציגו את המשמעויות השונות לכניסה הקרקעית • במקביל, ההבנה במערכת הביטחון שכניסה קרקעית תביא גם להסלמה משמעותית בצפון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישיבת קבינט
צילום: חיים צח, לע״מ

הקבינט המדיני ביטחוני מכונס הערב (חמישי) בקריה בתל אביב. הערכה שתוצג בקבינט: מדובר בלחימה ממושכת שיכולה אף להימשך חודשים, כך פורסם הערב בחדשות הערב בכאן 11. בדרג המדיני יציגו את המשמעויות השונות לכניסה הקרקעית.

במקביל, ההבנה במערכת הביטחון שכניסה קרקעית תביא גם להסלמה ברמה יותר משמעותית בצפון. "זה הולך להיות ארוך וקשה, וכבר ספגנו יותר מדי", מודים בדרג המדיני.

הקבינט המצומצם, קבינט המלחמה, כונס אמש. בתמונות שהופצו מלשכת ראש הממשלה נראה נתניהו רוכן מעל מפות בזמן כינוס הקבינט. בין היתר, מתכוננים לביקורת מצד האגף הניצי בקבינט - השרים סמוטריץ' ובן גביר, מתוך הנחה שהחמאס התכונן בצורה משמעותית להמשך הלחימה של כוחות צה''ל.

בתוך כך, ישראל לא קיימה עד עתה דיון בנוגע לשאלת 'היום שאחרי'. נתניהו אמר במספר מפגשים כי ישראל אינה מעוניינת לכבוש את רצועת עזה ולשהות ברצועה לטווח זמן ארוך ומשמעותי, כלומר, לחזור להיות הריבון. גורמים בקבינט מחזקים זאת אומרים: מדינת ישראל הולכת לשהות בשטח שהיא לא רוצה להישאר בו לתמיד. אנחנו לא רוצים להפוך את זה לרצועת הביטחון.

 

הפופולריים