יהודית ונטלי רענן הן החטופות ששוחררו משבי חמאס

יהודית ונטלי רענן הן החטופות ששוחררו משבי חמאס
יהודית רענן בת ה-59 ובתה נטלי בת ה-17 נחטפו לרצועת עזה ב-7 באוקטובר מקיבוץ נחל עוז, לשם הגיעו מארצות הברית כדי לחגוג יום הולדת לאמה של יהודית. שניים מבני משפחתן של החטופות נרצחו ועשרה הוגדרו חטופים או נעדרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יהודית ונטלי רענן, החטופות ששוחררו משבי חמאס
צילום: באדיבות המשפחה

יהודית רענן בת ה-59 ונטלי רענן בת ה-17 הן שתי החטופות ששחרר הערב (שישי) ארגון חמאס. השתיים, אם ובתה, נחטפו מקיבוץ נחל עוז על ידי מחבלים בשבת, ה-7 באוקטובר בעת המתקפה על הנגב המערבי. השתיים מתגוררות בשיקגו שבארצות הברית והגיעו ארצה כדי לחגוג את יום הולדתה של אמה של יהודית. שרי כהן, אחותה של יהודית, סיפרה: "אין לנו שום מושג מה המצב שלהן, איפה מחזיקים אותן, ואנחנו רק רוצים שהן יחזרו אלינו". יהודית ונטלי הן חלק ממשפחה שספגה אבידות כבדות באירוע. שניים מבני המשפחה נרצחו, ועשרה מהם הוגדרו חטופים או נעדרים.  

מוקדם יותר היום סיפר קרוב משפחתן אור סלע בכאן חדשות על הטרגדיה שפקדה את המשפחה, שמתגוררת בנחל עוז ובבארי. "12 בני משפחה נפגעו: יהודית רענן, נטלי רענן, שושן הרן, אבשלום הרן - שנרצח, עדי וטל שוהם והילדים יעל ונווה, שרון ונעם אביגדורי מוגדרות נעדרות, לילך קיפניס; ואביתר קיפניס - שהלוויתו התקיימה היום".

"אי אפשר להגיד שמצליחים לעבד את השכול. ייקח הרבה זמן להבין מה קרה", אמר אור, והוסיף: "כרגע יש עשרה בני משפחה חטופים. המאמץ לעשות מה שאפשר בשביל מי שבחיים, לא משאיר זמן להתאבל על בני משפחה וחברים". 

 

מרטין פלטשר, קרוב משפחתן של יהודית ונטלי ועיתונאי לשעבר ברשת NBC האמריקנית, התראיין אתמול לערוץ MSNBC וסיפר בקול שבור על החטופות. 

 

חמאס פרסם הערב הודעה שלפיה שחרר שתי אזרחיות אמריקנית, אם ובתה, מהשבי בעזה. בהודעה נאמר כי החטופות שוחררו "מתוך היענות למאמצים קטאריים, הזרוע הצבאית שחררה שתי אמריקניות מסיבות הומניטריות, וכדי להוכיח לעם האמריקני ולעולם שהטענות של ביידן ושל ממשלו הפאשיסטי טועים ומטעים".

> מחזירים אותם הביתה: פרויקט מיוחד 

הפופולריים