קצין לחיילים בשטח כינוס: "הארץ המובטחת שלנו, כולל עזה"

קצין לחיילים בשטח כינוס: "הארץ המובטחת שלנו, כולל עזה"
הקצין בדרגת סרן נאם בפני החיילים בזמן הופעת מוזיקה בשטחי ההתארגנות: "כל הארץ שלנו, גוש קטיף זה קטן לעומת מה שנגיע" • בצה"ל זימנו אותו לבירור: "לא נאפשר שיח פסול מסוג זה - בשגרה או בלחימה" | תיעוד דבריו המלאים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קצין נואם לחיילים
צילום: .

קצין צה"ל בדרגת סרן תועד אומר לחיילים בזמן הופעת מוזיקה בשטחי כינוס ליד רצועת עזה כי ארץ ישראל המובטחת היא כולה של ישראל - ושצה"ל יחזור "בענק" לכל חלק ממנה. בעקבות דבריו, זומן הקצין לבירור אצל מפקדיו.

"יש שאלת זהות מי אנחנו. מה זה טוב, מה זה רע, מה זה רשע, מה זה טומאה, ומה אנחנו באים לבשר?", אמר הקצין לחיילים. "עוד דבר אנחנו רוצים לבשר, וזה דבר חשוב מאין כמוהו - הארץ שלנו, כל הארץ, כולל עזה, כולל לבנון, כל הארץ המובטחת. אנחנו נחזור בענק, גוש קטיף זה כזה קטן לעומת מה שנגיע"

תיעוד דבריו של הקצין לחיילים

 

"לאחרונה יש לי חלום, אני יושב ומדמיין לי, שבימים האלה אין את ההרוגים, אין את השבויים ואין את הפצועים, ואני נשאר עם החודש הכי משמח בחיים", אמר הקצין, שככל הנראה משמש רב באחת היחידות הסדירות. "מאז שנולדתי לפני 40 שנה, הגענו לשלב הזה, לנקודה שבה עם ישראל עולה קומה, אנחנו סוף סוף מבררים מי אנחנו. נולדנו מחדש אחרי 75 שנה, התבססנו, התחלנו לעבוד על הגוף שלנו".

מצה"ל נמסר: "התנהלות הקצין העולה מהתיעוד אינה עומדת בקנה אחד עם ערכי ופקודות הצבא. הקצין זומן לבירור אצל מפקדיו והוא יטופל בהתאם. צה״ל לא יאפשר שיח פסול מסוג זה בין שורותיו - בשגרה או בלחימה".

הפופולריים