אונס והתעללות מינית כשיטה: תיק החקירה של השבת השחורה

אונס והתעללות מינית כשיטה: תיק החקירה של השבת השחורה
מעדויות הניצולים עולה כי מחבלי חמאס ביצעו עשרות מקרים של עבירות מין והתעללות מינית. בידי המשטרה יותר מ-50 אלף סרטונים מהשבת השחורה: "זה תיק החקירה הגדול ביותר מאז קום המדינה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ההריסות בכפר עזה לאחר הטבח של חמאס 10.10.23
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

עבירות מין חמורות היו חלק מהשיטה של מחבלי חמאס במתקפת הטרור ב-7 באוקטובר - כך עלה מחקירות המחבלים ומאיסוף עדויות ניצולים שמבצעת יחידת להב 433 והותר היום (רביעי) לפרסום. בידי היחידה עדויות על עשרות מקרים של עבירות מין והתעללות מינית.

ניצולה מהטבח העידה לאחרונה במשטרה על מקרה אונס שראתה במו עינייה, ועדותה אומתה על ידי ניצול נוסף שהיה סמוך אליה. "אני מבינה שהוא אונס אותה, ואז העבירו אותה לעוד מישהו. היא הייתה בחיים ולבסוף הוא ירה בה", סיפרה הניצולה. חלק מהמחבלים סיפרו בחקירתם כי קיבלו היתר הלכתי לרצוח ילדים מכיוון שהם יהפכו לחיילים כשיגדלו, וכן היתר להתעלל בגופות, במטרה ליצור מורא בחברה הישראלית.

"הוא אנס אותה, העביר אותה לעוד מישהו - ובסוף ירה בה"

עד כה נגבו יותר מ-700 עדויות מניצולים, רובם תושבי עוטף עזה. גורמים במשטרה אמרו כי "זה תיק החקירה הגדול ביותר מאז קום המדינה. השוטרים עובדים במרוץ נגד הזמן".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

להב 433, על כלל יחידותיה, חוקרת בשבועות האחרונים את המחבלים שנתפסו בישראל ומגבשת ראיות במטרה להעמידם לדין. להב חוקרת את האירועים בשיתוף עם שב"כ ועם יחידה 504 של חיל המודיעין. 

בידי המשטרה יותר מ-50 אלף סרטונים

בידי המשטרה יותר מ-50 אלף סרטונים מהשבת השחורה, והיא משתמשת בטכנולוגיות של זיהוי פנים כדי לייחס עבירות ספציפיות לכל אחד מהם. עוד נמצאים בידי המשטרה מאות מכשירי טלפון ניידים של מחבלים מעזה. מחקירת המחבלים עולה כי תורת הלחימה של חמאס הגדירה בכל חולייה שני נושאי מצלמת גו פרו ועוד שני מחבלים שהעבירו שידור ישיר למפקדות חמאס מהטלפונים הניידים שלהם. 

הפופולריים