באמירויות מכינים את הקרקע בעזה ליום שאחרי המלחמה

באמירויות מכינים את הקרקע בעזה ליום שאחרי המלחמה
באיחוד מעלים הילוך בכל מה שקשור לסיוע לרצועה עם הקמת בית חולים שדה והכרזה על תוכנית להקמת מתקני התפלת מים, מתוך רצון להגביר את השפעתם באזור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
Pavel Golovkin, AP
צילום: Pavel Golovkin, AP

איחוד האמירויות הכריזו על כוונתם להקים שלושה מתקני התפלת מים בדרום הרצועה, אחרי שכבר הודיעו כי ישלחו בית חולים שדה לעזה. מדובר בהצהרת כוונות מצד המדינה המפרצית שמתכוננת גם ליום שאחרי המלחמה. כך פורסם היום (שישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב.

בשקט בשקט, איחוד האמירויות מגבירה הילוך בכל מה שקשור לסיוע לרצועת עזה בצל המלחמה. בשבוע שעבר היה זה הודעה על הקמה של בית חולים שדה בדרום הרצועה, מהלך שתואם עם ישראל, הציוד לשם הקמתו שנמצא כבר במצרים צפוי להיכנס לעזה כבר בימים הקרובים.

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

אתמול עלו מדרגה באמירויות עם הכרזה על התוכנית להקים שלושה מתקני התפלה ברפיח, דרום עזה, שיספקו מים לשלוש מאות אלף עזתים. לא ברור כרגע כיצד זה יתרחש בפועל. ייתכן שלפחות בשלב ההתחלתי המתקנים יהיו בצד המצרי.

בכל מקרה יש פה אמירה משמעותית מצד האמירותים. גורם שמעורה ביחסים בין הפלסטינים לבין האמירויות ששוחח עם כאן חדשות סבור כי האמירותים מכינים את הקרקע גם ליום שאחרי המלחמה. אפשר להעריך שיש פה גם זיהוי הזדמנות וגם ניסיון לתת קונטרה להשפעה הקטרית הגוברת בעזה בשנים האחרונות.

באותו עניין דיפלומט ערבי אמר אתמול כי 90 ילדים פלסטינים פצועים צפויים לצאת היום בליווי מעזה דרך מעבר רפיח למצרים ומשם הם יועברו לטיפול רפואי באיחוד האמירויות. לפי הדיווח, מדובר במהלך שהוא פרי תיאום בין מצרים והאמירויות.

פקיד אמירותי אמר לכאן חדשות כי מבחינה פוליטית, לאמירויות אין שום קשר לחמאס ובראייתם הוא ארגון טרור. ההתמקדות היא להיות בעזה בהקשר ההומניטרי בעתיד הנראה לעין. זה מה שנמצא בראש סדר העדיפויות. בהקשר של היחסים עם ישראל אמר אותו גורם אמירותי "אנחנו עדיין מאמינים בשלום שלנו עם ישראל".

הפופולריים