תיעוד מיוחד

צה"ל חשף: חטופים הובלו לתוך שיפא, נועה מרציאנו נרצחה בבית החולים

חטופים הובלו לתוך שיפא, נועה מרציאנו נרצחה בבית החולים
תיעוד חדש שפרסם צה"ל שופך אור נוסף על הפעילות המתרחשת בתוך בית החולים העזתי • פרטים חדשים על רצח נועה מרציאנו ויהודית וייס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד הכנסת החטופים מישראל לשיפא
צילום: דובר צה"ל

צה"ל ושב"כ חשפו הערב (ראשון) ממצאים המוכיחים כי בית החולים שיפא בעזה, שימש כתשתית טרור אליה חטפו מחבלי חמאס חטופים ב-7 באוקטובר. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

> המייסדים וממשיכי הדרך הרצחנית: הפנים שמאחורי חמאס

בתיעוד שנחשף בסיוע שירות הביטחון הכללי, ניתן לראות את מחבלי חמאס ביום שבת, לאחר הטבח, מובילים בכוח חטופים, אזרח נפאלי ואזרח תאילנדי, שנחטפו משטח ישראל. כמו כן, ניתן לראות בתוך מרחב בית החולים רכבים צבאיים שהובאו מישראל במהלך הטבח הרצחני. ממצאים אלו מוכיחים כי חמאס השתמש בבית החולים ביום הטבח עצמו כתשתית טרור.

ממצאים אלו מצטרפים להוכחות שבצה"ל הציגו קודם לכן, המוכיחים כי ארגון הטרור חמאס משתמש במרחב בית החולים כתשתית לפעילות הטרור שלו באופן שיטתי ושוטף.

כמו כן, לאחר שלפני מספר ימים הוחזרו לישראל גופותיהן של יהודית וייס ורב"ט נועה מרציאנו, שנחטפו ב-7 באוקטובר, בהכוונת מידע מודיעיני של השב"כ, איתרו כוחות צה"ל את גופותיהן של נועה ויהודית, כל אחת מהן נמצאה במבנה אחר סמוך לבית החולים.

על פי מידע מודיעיני שעלה, רב"ט נועה מרציאנו נפצעה מהפצצת צה"ל ביום חמישי האחרון והמחבל שהחזיק בה נהרג. מדוח פתולוגי ראשוני ומהמודיעין של שב"כ וצה"ל, עלה כי הפציעה של נועה לא הייתה מסכנת חיים וכי היא נרצחה על ידי מחבל חמאס בבית החולים.

הפופולריים