"אין ולא תהיה הצדקה למעשיו": העליון דחה ערעור על חומרת עונש של מחבל

"אין הצדקה": העליון דחה ערעור על חומרת עונש של מחבל
השופט מינץ דחה ערעור על חומרת העונש של קוסאיי שאהין, שהורשע בהשתתפות בהתפרעות שכללה פגיעה בשוטרים בהר הבית, ונגזרו עליו 44 חודשי מאסר • שאהין טען: "התושבים הערבים של ירושלים חוששים לשלומם בשל 'מצעד הדגלים'" • מינץ: "קיים קושי להטות אוזן לטענות המערער כי הייתה הצדקה ולו חלקית למעשיו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כוחות הביטחון במהלך הפרות סדר בשומר חומות
כוחות הביטחון במהלך הפרות סדר בשומר חומות צילום: צילום: שלו שלום/TPS

שופט בית המשפט העליון דוד מינץ דחה הבוקר (שלישי) ערעור על חומרת העונש של קוסאיי שאהין, שהורשע במעשה טרור במסגרת פרעות "שומר החומות". הדחייה הייתה בהסכמת השופטים אלרון וכשר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
המייסדים וממשיכי הדרך הרצחנית: הפנים שמאחורי חמאס

שאהין הורשע בהשתתפות בהתפרעות שכללה זריקת אבנים וירי זיקוקים על בתי יהודים ועל שוטרים בהר הבית. נגזרו עליו בבית המשפט המחוזי 44 חודשי מאסר. ‏שאהין טען בערעור שבית המשפט המחוזי היה צריך להתחשב בכך "שהאירועים התרחשו ב'יום ירושלים', יום שהתושבים הערבים של העיר ירושלים חוששים לשלומם בשל 'מצעד הדגלים' העובר ברחובותיהם באופן הפגנתי".

‏השופט מינץ דחה את הערעור וטען כי "קיים קושי – בלשון המעטה – להטות אוזן לטענות המערער כי הייתה הצדקה ולו חלקית למעשיו וכי יש לנקוט בהבנה למצב שבו היה נתון עת הצטרף להמון המשולהב שהתפרע ללא גבולות בשני האירועים בהם נטל חלק. לא הייתה הצדקה. אין הצדקה. ולא תהיה הצדקה. לא מלאה ולא חלקית".

הפופולריים