המלחמה על ההסברה: צה"ל יפעיל אתר שמציג את פעילות חמאס בבתי החולים בערבית ובאנגלית

צה"ל יפעיל אתר שמציג את פעילות חמאס בבתיה"ח בשפות זרות
דובר צה"ל השיק היום אתר ייעודי המציג את שיטות הפעולה של חמאס בבתי החולים בעזה. האתר יוצג באנגלית ובערבית והוא הוקם על מנת להרחיב את הלגיטימציה של הפעולה הצבאית ברצועה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביה"ח שיפא בעזה, נובמבר 2023
צילום: רויטרס

המלחמה על ההסברה:  צה״ל חשף היום (שלישי) אתר אינטראקטיבי ייעודי המציג את שיטת הפעולה של ארגון הטרור חמאס בבתי החולים ברצועת עזה בשפה האנגלית והערבית. האתר יהיה זמין בשפות אנגלית ובערבית והוא הוקם על מנת להרחיב את הלגיטימציה של הפעולה הצבאית ברצועה ולחשוף את פעילות הטרור במוקדים אזרחיים.

מדובר באתר ייחודי המרכז את שלל החומרים אשר נחשפו אודות בתי החולים ברצועה. הוא מרכז מידע מוקדם שפורסם ומידע עדכני שנחשף; ויעודכן על פי צורך בממצאים השונים שיתגלו בהמשך הלחימה.

מגיל 10 חודשים ועד 18: שמות 38 הילדים החטופים בעזה

יותר ממאתיים אזרחים וחיילים: רשימת החטופים המלאה

משפחות החטופים מבקשות: עזרו לנו

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

המייסדים וממשיכי הדרך הרצחנית: הפנים שמאחורי חמאס

בדובר צה"ל מציינים כי "ארגון הטרור חמאס ממקם באופן שיטתי ולאורך שנים תשתיות טרור במבנים אזרחיים רגישים כגון בתי ספר, גני ילדים ומסגדים. בין התשתיות – מנהרות טרור, מקומות מסתור למחבלים, חמ"לים לניהול מבצעים, עמדות שיגור רקטות ונ"ט ומחסני אמצעי לחימה. תשתיות הטרור ממוקמות במקומות אלו, במטרה להשתמש בתושבי עזה כ"מגן אנושי" ו"אפוד מגן" למחבלי חמאס, תוך הפרה בוטה של הדין הבין לאומי.

"המיקומים המועדפים והמרכזיים של ארגון הטרור חמאס הם בתי חולים ברצועה. השימוש בבתי החולים למטרות טרור הוא אחד מיסודות תפיסת ההפעלה של חמאס. חמאס גיבש במשך שנים שיטה לניצול מירבי של שטח בית החולים למטרותיו. כך, תשתיות הטרור בבתי החולים נועדו להבטיח הגנה מירבית על מחבלי חמאס בעת חירום, תוך ניצול המחויבות של צה"ל לדיני הלחימה והימנעות מתקיפה של איתורים מסוג זה", נכתב באתר.

בימים האחרונים, פועלים כוחות צה"ל, ובהם כוחות מיוחדים, בבתי חולים שונים בצפון רצועת עזה, בכולם אותר דפוס פעולה עקבי ושיטתי. מעל הקרקע, בקומות בתי החולים עצמם, לצד מחלקות האשפוז הרגילות הקיימות בכל בית חולים, משתמש הארגון בקומות אלו, לאחסנת אמצעי לחימה וציוד צבאי. בין הנשקים שנמצאו בבתי החולים: רימונים, מטעני חבלה ו-RPG. מחבליה הבכירים של חמאס שוהים בבתי החולים בעתות לחימה, לעיתים אף בחדרי ׳טיפול נמרץ׳ כאשר הם לבושים כ"מאושפזים" או כצוות רפואי.

-במרתפי בתי החולים, בקומות התת-קרקע, לצד משרדים ושירותים רגלים כבכל בית חולים, ישנן יציאות המחברות לתשתיות תת-קרקע מבצעיות, לצד חמ"לי השליטה של חמאס, תשתיות תקשורת וציוד טכנולוגי. מתחת למרחב בית החולים רשת מנהרות טרור המובילה מתוך בית החולים לנכסי טרור סמוכים. במרחב בתי החולים, מוקמו מכוניות עמוסות אמל"ח, לדוגמא בשיפאא׳, ומנהרות מבצעיות תחת בית החולים – זאת כמארבים לכוחות צה״ל. כמו כן, חמאס מיקם במכוון תשתיות טרור בסמוך לבתי החולים, מתוך הבנה כי ישראל תנסה להימנע מלתקוף שם, שכן הדבר יכול להצטייר כתקיפה של בתי החולים עצמם.

בבית חולים שיפא – מבני בית החולים משמשים כנכסי חירום לחמ"ל מבצעים של חטיבת העיר עזה. כמו כן, בזמן לחימה, מופנים אמל"ח ואמצעים נוספים לקומות התת-קרקעיות של בית החולים. במסגרת פעילות צה"ל במרחב בית החולים אותרו אמצעי לחימה רבים בבניין ה-MRI שבקומפלקס בית החולים. כמו כן, אותר פיר מנהרה מבצעית, שנבדק בימים אלו ולצידו טנדר עמוס אמל"ח. בנוסף, במחלקת לב נמצא מחסן אמל"ח, תחמושת וחדר חקירות, במחלקת פיזיותרפיה נמצאו מטענים ובבניין הקטארי בבית החולים נמצא מטען ומכשירי קשר. נוסף לכך אף נחשפו השבוע עדויות לכך שחטופים הוחזקו בבית החולים.

- בית החולים רנתיסי – בית החולים משמש להעברת אמצעי לחימה. בנוסף המקום משמש כמפקדה אזורית ממנה מנהלים את מאמצי הלחימה בסביבה כגון מארבים ופעילויות התקפיות וכן גם כמקום מסתור לבכירי החמאס. כמו כן, בבית החולים נמצאו פיר מבצעי של ארגון הטרור חמאס, אמל"ח רב, ואף ישנן עדויות כי במקום הוחזקו חטופים.

לצפייה באתר לחצו כאן

הפופולריים