גם מחמאס: 300 המחבלים שמיועדים להשתחרר בעסקת החטופים

גם מחמאס: 300 המחבלים שמיועדים להשתחרר בעסקת החטופים
הממשלה פרסמה את שמות המחבלים וכללה לאישור גם את אלו שאולי ישתחררו במסגרת הארכת הפסקת האש | במה הם הואשמו?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסירים ביטחוניים
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

לאחר אישור עסקת החטופים הלילה, היום (רביעי) פורסמה רשימת המחבלים שצפויים להשתחרר במסגרתה. ברשימה יש 300 שמות, כשהכוונה היא לאשר כבר עכשיו כאלה שאולי ישתחררו במסגרת הארכת הפסקת האש. בין "המיועדים לשחרור" ישנם גם מחבלי חמאס, חזית עממית והג'יהאד האסלאמי. בין העבירות: ניסיון רצח, יידוי אבנים ותקיפת שוטרים. עוד בין הרשימה, ישנם גם בעלי אזרחות כחולה, אך לא אזרחים ישראלים. רוב השמות ברשימה הם מיהודה ושומרון, בודדים מעזה ורובם גברים.

זו הרשימה המלאה של המחבלים שצפויים להשתחרר

מקרים בולטים

מחבל שנאשם בניסיון הרצח בנסיבות טרור של אור סייר ויינר ביולי 2023 בפיגוע בגילה

מחבלת בת כ-40, תושבת ירושלים (תעודת זהות כחולה, לא אזרחית), שנידונה ל-14 שנות מאסר על ניסיון רצח בפיגוע דקירה, נשאה כבר שבע שנים בכלא.

מחבלת בת 23 מירושלים (תעודת זהות כחולה. לא אזרחית), נידונה על ניסיון רצח לתשע שנות מאסר. נשאה כבר 7 שנים. כשהייתה בת 16 ניסתה לדקור אנשי מג"ב בשער שכם. היום היא דוברת חמאס בכלא דמון, והוגלתה מהכלא לכלא קישון מטעמי ביטחון.

מחבל פלסטיני בן 27 על ניסיון רצח. נושא כבר 8 שנים מתוך 15.

מחבלת מירושלים מהחזית העממית (תושבת ירושלים. לא אזרחית) נשאה 8 שנים מתוך 16.

המחבלת שפוצצה בלון גז במכונית סמוך למעלה אדומים ופצעה שוטר. בעבר ביקשה לעבור ניתוח בפניה במהלך מאסרה נידונה ל-11 שנות מאסר.

מחמוד ר'גב חסן אבו קטיש, בן 17, שנידון ל-15 שנות מאסר על ניסיון רצח - דקירת בן 20 לפני כשנה בירושלים ופצע אותו קשה. 

תושב מזרח ירושלים, בן 17, שביצע את הפיגוע סמוך לשער יפו בחודש ספטמבר השנה ופצע קשה גבר יהודי וניסה לדקור אחרים

מחבלת כבת 16 תושבת ירושלים (תעודת זהות כחולה. לא אזרחית), נידונה ל-12 שנות מאסר על פיגוע דקירה בכניסה לקבר שמעון הצדיק באישה בת 26 שהעיתה עם עגלת תינוק. עצורה כשנתיים. דביר כהן, הבעל של מרים שנדקרה אמר לכאן חדשות כי "אני שמח מאוד על חזרה של כל חטוף וחטוף, אנחנו אוהבים את המדינה שלנו, את העם שלנו ואת הצבא שלנו. הלילה חזרתי ממילואים. אני לא נגד העסקה. זה לא שיקול שלי אלא של המדינאים".

כהן הוסיף כי "זה לא הגיוני שהבן שלי שראה את המחבלת מנסה לרצוח את אמא שלו, יפתח את הדלת של הבית ויראה את המחבלת בדלת של הבניין ממול. זה פשוט בלתי נתפס שאשתי תצטרך לראות אותה ברחוב מסמנת וי, כמו שהיא סימנה בבית המשפט. המחבלת לא התחרטה כלל ולא הביעה צער כלשהו. לא יעלה על הדעת שהיא תחזור להיות שכנה שלנו. המנוולת הזו לו צריכה לחזור לבית".

בתום כשש שעות דיון, הממשלה אישרה הלילה את העסקה עם חמאס לשחרור לפחות 50 חטופים מהשבי בעזה במשך ארבעה ימים, שבמהלכם תתקיים הפוגה בלחימה. לפי המתווה שאושר, ישוחררו 30 ילדים, שמונה אימהות ו-12 נשים מבוגרות. שחרור של כל עשרה חטופים נוספים יביא ליום הפוגה נוסף. במהלך ישיבת הממשלה המיוחדת נאמר לשרים שפעימת החטופים הראשונה תשוחרר כבר מחר.

מגיל 10 חודשים ועד 18: שמות 39 הילדים החטופים בעזה

יותר ממאתיים אזרחים וחיילים: רשימת החטופים המלאה

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ראש הממשלה בנימין נתניהו והשרים בני גנץ ויואב גלנט שיכנעו בישיבה שרים רבים לתמוך בעסקה בזכות סעיף המפתח בהחלטה שלפיו יש התחייבות חד-משמעית שהתמרון הקרקעי יימשך מייד בסיומה. אחרי התלבטות, שרי מפלגת הציונות הדתית הצביעה בעד. בסך הכול 35 שרים הצביעו בעד ורק שלושת שרי עוצמה יהודית הצביעו נגד.

הפופולריים