חשיפה

האינדיקציה שהייתה בידי צה"ל לפני השבת השחורה

האינדיקציה שהייתה בידי צה"ל לפני השבת השחורה
הצבא הכיר תוכנית המפרטת כיצד "לכבוש את אוגדת עזה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חמאס
צילום: מסך

לפני 7 באוקטובר בצה"ל הכירו את תוכנית חמאס, המפרטת בצורה רחבה מאוד כיצד "לכבוש את אוגדת עזה". בחדשות הערב בכאן 11 דווח היום (חמישי) כי בין היעדים שנכללו בתוכנית היו, כיבוש כל מוצבי ובסיסי האוגדה, השתלטות על הקיבוצים, הריגת התושבים וחטיפתם; זאת בדרך לכיבוש הערים שדרות, נתיבות ואופקים.

מגיל 10 חודשים ועד 18: שמות 39 הילדים החטופים בעזה
יותר ממאתיים אזרחים וחיילים: רשימת החטופים המלאה
הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

התוכנית אף מפרטת את דרך ההסתערות של מחבלי הנוח'בה שיפרצו את הגדר באמצעות טילי נ"ט, מטענים, מנהרות, מצנחי רחיפה, טנדרים, אופנועים; וזאת במקביל לשיגור של אלפי רקטות ופצצות מרגמה. התוכנית כללה גם תרגילי הרדמה של הצבא הישראלי, מגעים להסדר לצד תרגילים והפרות סדר על הגבול בשבתות וחגים - על מנת להרגיל את הצבא לנוכחות של כוח הנוח'בה ולהרדים אותו ברגע האמת.

צה"ל גילה שהתוכנית התיאורטית הזו מתורגלת בפועל. התקיים תרגיל על רטוב של שתי פלוגות הנוח'בה. התרגיל כלל כיבוש של קיבוץ, ירי טילי נ"ט, ירי חי של טיל נ"מ ועוד. התרגיל התייחס בפירוש לתכנון שהיה ידוע לצה"ל. בצה"ל הבינו שהדברים חריגים מאוד, ומהווים אינדיקציה על כוונות החמאס. 

הדברים הגיעו עד לדרגים בכירים שהמליצו לא להתמקד בתרחישים דמיוניים לחלוטין, כי אין לחמאס יכולת מבצעית כזו. קצינה הזהירה אותם משקיעה בקונספציה על רקע ציון 50 שנה לקונספציית מלחמת יום הכיפורים - אך הדעה לא התקבלה.

 

 

הפופולריים