אחרי שחשב שנרצחה: תומאס התאחד עם בתו אמילי הנד

אחרי שחשב שנרצחה: תומאס התאחד עם בתו אמילי הנד
הילדה מבארי חזרה בריאה ושלמה לאחר 50 ימים בשבי בעזה, במהלכם חגגה יום הולדת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: דובר צה"ל

אמילי הנד חזרה היום (שבת) לישראל לאחר 50 ימים בשבי ברצועת עזה. הנד בת ה-9, תושבת קיבוץ בארי, נחטפה ב-7 באוקטובר יחד עם חברתה הילה רותם-שושני ואימה המאמצת, נרקיס, שנרצחה. לאביה תומס הנד נאמר כי בתו אמילי נרצחה, אך כחודש לאחר הטבח, המשפחה עודכנה כי אמילי בחיים ומוחזקת בידי חמאס. בזמן שהייתה בשבי ברצועה, חגגה אמילי את יום הולדתה התשיעי, וברחבי העולם חגגו לה יום הולדת וייחלו לשובה הביתה.

יותר ממאתיים אזרחים וחיילים: רשימת החטופים המלאה
הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
 
הרשימה המלאה של המשוחררים הראשונים - ואלה שנותרו בשבי

 

שר החוץ האירי מיכאל מרטין מברך הלילה על שחרור הילדה אמילי הנד מבארי, בעלת האזרחות הישראלית-אירית: "ילדה צעירה מבריקה ויפה". "אחרי שבועות של טראומה, זהו רגע יקר ומרגש מאוד עבור משפחת הנד. תושבי אירלנד נפגעו מהסיפור של אמילי, מהתמימות שלה ומהכבוד השקטה והנחישות של אביה, טום", כתב.

"הייתה לי הזדמנות לפגוש את טום לפני שנסעתי לאזור, ונדהמתי מהכוח והחוסן שבהם הוא תמך בשחרור בתו. זהו מסר שאני ועמיתיי לממשלה ביקשנו להעצים תוך כדי התעסקות בינלאומית, בערוצים מדיניים, דיפלומטיים וביטחוניים, במטרה להבטיח את חזרתה הבטוחה של אמילי".

כשהתבשר לראשונה אביה של אמילי, על כך שהיא איננה בחיים, הוא תיאר תחושת הקלה. הוא הסביר כי בין האפשרויות, זו הייתה העדיפה מבחינתו. "זו רכבת הרים של רגשות, סיוט", כך הגיב לידיעה אודות החזקת בתו בשבי. לבני המשפחה אזרחות אירית.

העיתונאי פירס מורגן, צייץ תמונה של אביה של אמילי, תומאס וכתב: "הריאיון עם האיש המסכן הזה מ-7 באוקטובר שבר את לבי. תומאס הנד יתאחד עם בתו לאחר שחשב שנחטפה ונרצחה בידי חמאס. החדשות הן שאמילי, בת ה-9, בדרך להיפגש עם אביה זה פשוט נהדר, אני כל כך שמח בשבילו".

אך לא כל התגובות לשיחרורה היו משמחות - ראש ממשלת אירלנד ליאו ורדקר פרסם ב-X (טוויטר) פוסט בלתי נתפס: "זהו יום של שמחה עבור אמילי הנד ומשפחתה. ילדה תמימה שהלכה לאיבוד ועכשיו נמצאה וחזרה. תפילותינו נענו". לאותו פוסט, ורדקר מנע את היכולת להגיב. 

הפופולריים