יממה לפני סיום עסקת החטופים וההפוגה: הרמטכ"ל קיים הערכת מצב ואישר את תוכנית החזרה ללחימה

הרמטכ"ל קיים הערכת מצב ואישר את תוכנית החזרה ללחימה
ראש הממשלה נתניהו סייר היום ברצועה והתייחס לחזרה ללחימה בתום הפסקת האש: "נחסל את חמאס ונחזיר את חטופינו. אנחנו ממשיכים עד הסוף - עד הניצחון. שום דבר לא יעצור אותנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרמטכ"ל בהערכת מצב
צילום: דובר צה"ל

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום (ראשון) ברצועת עזה ואמר ללוחמים כי "אנחנו ממשיכים עד הסוף - עד הניצחון", בהתייחסו לחזרה ללחימה לאחר הפסקת האש ועסקת החטופים. כמו כן, הרמטכ״ל קיים היום הערכת מצב בפיקוד הדרום ואישר תוכניות להמשך הלחימה בסיום ההפוגה יחד עם מפקד פיקוד הדרום אלוף ירון פינקלמן.

הערכת המצב של הרמטכ

מוקדם יותר, ראש הממשלה נתניהו ביקר בתוך רצועת עזה והוא קיבל סקירות ביטחוניות, שוחח עם המפקדים והלוחמים וביקר באחת המנהרות שנחשפו בתוך הרצועה. אל נתניהו הצטרפו ראש הסגל צחי ברוורמן, ראש המל"ל צחי הנגבי, המזכיר הצבאי של רה"מ אלוף אבי גיל וסגן הרמטכ"ל אלוף אמיר ברעם.

195 אזרחים וחיילים: רשימת החטופים המלאה
הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
 
הרשימה המלאה של המשוחררים בפעימה השנייה

ראש הממשלה נתניהו אמר בשיחה עם הלוחמים: "אנחנו פה ברצועה עם הלוחמים הגיבורים שלנו. אנחנו עושים כל מאמץ להחזיר את חטופינו, ובסופו של דבר נחזיר את כולם. יש לנו שלושה יעדים למלחמה הזאת: לחסל את החמאס, להחזיר את כל חטופינו ולהבטיח שעזה לא תחזור להיות איום למדינת ישראל. אני פה להגיד לחברים כאן, ללוחמים כאן, שאומרים לי את אותם הדברים, ואני חוזר ואומר את זה לכם, אזרחי ישראל: אנחנו ממשיכים עד הסוף - עד הניצחון. שום דבר לא יעצור אותנו, ואנחנו משוכנעים שיש לנו את הכוח, את העוצמה, את הרצון והנחישות להשיג את כל יעדי המלחמה, וכך נעשה".

הפופולריים