הירי ביובל דורון קסטלמן: בצה"ל חזרו מהחלטתם - מצ"ח תהיה שותפה לחקירת החיילים

הירי ביובל דורון קסטלמן: מצ"ח תהיה שותפה לחקירת החיילים
לאחר שהוחלט שבצה"ל לא יחקרו את מי שירו באזרח שניטרל את המחבלים, דובר צה"ל הודיע על השתתפות המשטרה הצבאית בחקירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יובל דורון קסטלמן
צילום: באדיבות המשפחה

בצה"ל עדכנו היום (שישי) בתגובה לירי בשוגג שביצעו חיילים ביובל דורון קסטלמן, שהשתתף בנטרול המחבלים בפיגוע בירושלים אתמול, כי משטרה צבאית תהיה שותפה לחקירת האירוע. זאת לאחר ששעות קודם לכן, הובהר כי "האירוע נחקר על ידי השב"כ ומשטרת ישראל". במשטרה גבו מהחיילים עדות פתוחה ממנה הסיקו כי החיילים חשבו שמדובר במחבל והובן כי רק אחד משני החיילים שהיו מעורבים בניטרול הפיגוע - ירה באזרח.

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

מוקדם יותר, יו"ר סיעת יש עתיד, חברת הכנסת מירב בן ארי, התייחסה לאירוע הירי ומתחה ביקורת: "יובל פעל בגבורה, חתר למגע וחיסל את המחבל, הוא הבין שהוא על אזרחי ולכן התיישב והרים ידיים - אבל את החיילים זה לא עניין, כי זה מה שהם שומעים מנבחרי הציבור ההזויים שלהם וזה מה שהם מבינים". 

"יובל שילם בחייו לא רק בגלל התנהלותם הגרועה של החיילים בשטח, אלא בשל חבורת חדלי אישים שגרמה להם לפעול ככה, בלי שיקול דעת ואפס מחשבה", המשיכה בן ארי. "סליחה משפחת קסטלמן. יש לנו מנהיגים שלא ראויים לעם הזה".

גם חבר הכנסת גלעד קריב מהעבודה הגיב לאירוע וכתב: "הוראות ונהלי הפתיחה באש נכתבו בדם. הקמפיין נגדן, שאחד השיאים שלו היה פרשת אלאור אזריה, עולה בדם ולא להפך. מותו הנורא של יובל דורון קסטלמן ז"ל הגיבור, הוא תמרור אזהרה נוקב מפני המשך הקו המסוכן הזה, שמובל על ידי פוליטיקאים קיצונים ומתלהמים. יהי זכרו ברוך". 

בפיגוע בירושלים נרצחו שלושה אזרחים בידי המחבלים ואילו יובל, שניטרל אותם, נורה למוות בידי חיילים בשוגג לאחר שזוהה באופן שגוי כמחבל ונורה בידי חיילים שהשתתפו גם הם בנטרול המחבלים בזירה. בתיעוד קשה שהופץ נראה יובל מרים את ידיו כשהוא יושב על ברכיו בכביש - ונורה.

יובל בן ה-38 ממבשרת ציון נפצע באורח אנוש והצוות הרפואי נאבק על חייו במשך היום עד שנאלץ לקבוע את מותו. לפי משפחתו, יובל הבחין בפיגוע מהצד השני של הכביש כשנסע לעבודתו בקרית הממשלה. הוא עצר את רכבו ויצא לנטרל את המחבלים. ממשפחתו נמסר כי "יובל תמיד היה הראשון לזנק ולהציל חיים, וכך עשה גם הפעם". יובל עבד כעורך דין בנציבות שירות המדינה והיום אמור היה לציין את יום ההולדת שלו. 

הפופולריים