האבל בקיבוצים: תושבי ניר עוז ובארי התבשרו על רצח חמישה מחבריהם

תושבי ניר עוז ובארי התבשרו כי חמישה מחבריהם נרצחו
עופרה קידר מבארי ואליהו מרגלית, אריה זלמנוביץ, מיה גורן ורונן אנגל מניר עוז נרצחו בשבי חמאס • חטופים ששוחררו מסרו מידע משמעותי על חטופים אחרים בשבי - וייתכן שזו הסיבה שמשפחות עודכנו על מות יקיריהן ביממה האחרונה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בארי ניר עוז
צילום: באדיבות המשפחות

קיבוץ בארי הודיע הערב (שישי) על הירצחה של חברת הקיבוץ, עופרה קידר בת ה-70, שנחטפה לעזה על ידי חמאס ב-7 באוקטובר. בעלה של עופרה, סמי, נרצח באותו היום בביתם. "גופתה של עופרה נמצאת בידי החמאס. נדרוש את החזרתה עם יתר החטופים", נמסר מהקיבוץ. עופרה הותירה אחריה שלושה ילדים - אלעד, אורן ויעל, ואת נכדיה. 

היום נודע גם על ארבעה מתושבי קיבוץ ניר עוז שנחטפו לעזה ונרצחו. דובר צה"ל הודיע על הירצחו של אליהו מרגלית בן ה-75, אביה של נילי מרגלית ששוחררה מהשבי אתמול. מוקדם יותר הודיע הקיבוץ כי חבר הקיבוץ רונן אנגל נרצח גם הוא. אנגל היה בן 54 במותו, נשוי לקרינה, ואב לטום, מיקה ויובל. הוא היה צלם, מתנדב במד"א וחובב אופנועים. אשתו ושתי בנותיו נחטפו ב-7 באוקטובר ושוחררו השבוע.

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

> דיווח: מסע ההתנקשויות שישראל מתכננת בבכירי חמאס

קודם לכן התבשרו בקיבוץ על הירצחם של מיה גורן, שנחטפה ב-7 באוקטובר ואריה (זלמן) זלמנוביץ. מיה הייתה בת 56, בעלה, אבנר גורן, נרצח באותה השבת בהיותו בן 56. מיה הייתה אם לאסיף, בר, גל ודקל וגננת ומטפלת חרוצה ומסורה שטיפלה באהבה בילדי הקיבוץ במשך שנים רבות.

משוחררים ומשוחררות מהשבי בעזה מסרו במהלך תשאול מידע משמעותי, וניתן להניח כי במסגרת מידע זה הצליחו גורמי הביטחון לקבל מידע על חטופים נוספים, ועל מצבם הרפואי. הן על חטופים שעודם בחיים והן על כאלו שנרצחו או נהרגו במהלך השבי בעזה, או במהלך הטבח ב-7 באוקטובר, ושגופותיהם נחטפו לעזה. ייתכן שזו גם הסיבה לכך שבמהלך היממה האחרונה עודכנו משפחות חטופים על מות יקיריהן.

זלמנוביץ נחטף בשבת ה-7 באוקטובר והמשפחה קיבלה הודעה כי יש אינדיקציה מוחלטת למותו. זלמן היה בן 85, ממקימי הקיבוץ, אב לשני בנים וסב לחמישה נכדים. חברי הקיבוץ סיפרו כי "אריה היה כל חייו איש אדמה אשר עסק בחקלאות ובגידולי שדה. איש ספר ובעל ידע רחב בנושאי היסטוריה וידיעת הארץ". חמאס פרסם תיעוד שלו בשבי.

בנו של אריה, בעז, כתב בעמוד הטוויטר שלו: "מה שיגורנו, בא. אבא זלמן שנחטף בשבעה באוקטובר, נרצח בייסורי גוף בנפש בידי בני העוולה. הלב נקרע לחתיכות, נתגעגע. יש להחזיר את החטופים כולם ואת הקשישים והחולים שזמנם קצוב בראשם".

אתמול התבשרה גם משפחתו של אביב אצילי מניר עוז על כך שנפל בזמן שהגן על הקיבוץ ממחבלי חמאס ב-7 באוקטובר. בן ה-49 היה מעמודי התווך של קהילת הקיבוץ, וניהל את המוסך לציוד חקלאי בקיבוץ. זוגתו ליאת, הייתה ממשוחררות הפעימה השישית. ניר עוז הוא קיבוץ המונה כ-400 תושבים שספג אבידות קשות במתקפה הרצחנית שאירעה ב-7 באוקטובר, כמעט שליש מהקיבוץ נעלם, מתוכו מעל 80 חטופים ועשרות הרוגים. 

הפופולריים