הירי באזרח שניטרל את המחבל

נתניהו: נמשיך במדיניות חלוקת הנשק, ייתכן שנשלם מחיר - אלה החיים

נתניהו: נמשיך במדיניות חלוקת הנשק, ייתכן שנשלם מחיר
רה"מ התייחס לירי באזרח שניטרל את המחבלים בפיגוע בירושלים ודיבר על החטופים, המלחמה בעזה ועל התקציב בהצהרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יובל דורון קסטלמן
צילום: באדיבות המשפחה

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (שבת) במסיבת עיתונאים לחטופים, למלחמה בעזה, לתקציב ולירי באזרח שניטרל שלשום את המחבלים שביצעו את הפיגוע בכניסה לירושלים. נתניהו נשאל לגבי מדיניות חלוקת הנשק ואמר: "הימצאות אזרחים חמושים הרבה פעמים מצילה חיים ומונעת אסון גדול. במצב הקיים צריך להמשיך עם המדיניות הזאת. יכול להיות שנשלם על זה מחיר, אלה החיים".

בפיגוע בירושלים נרצחו שלושה אזרחים בידי המחבלים ואילו יובל דורון קסטלמן, שניטרל אותם, נורה למוות בידי חיילים בשוגג לאחר שזוהה באופן שגוי כמחבל. בתיעוד קשה שהופץ נראה יובל מרים את ידיו כשהוא יושב על ברכיו בכביש - ונורה. 

יובל בן ה-38 ממבשרת ציון נפצע באורח אנוש והצוות הרפואי נאבק על חייו במשך היום עד שנאלץ לקבוע את מותו. לפי משפחתו, יובל הבחין בפיגוע מהצד השני של הכביש כשנסע לעבודתו בקרית הממשלה. הוא עצר את רכבו ויצא לנטרל את המחבלים. ממשפחתו נמסר כי "יובל תמיד היה הראשון לזנק ולהציל חיים, וכך עשה גם הפעם". יובל עבד כעורך דין בנציבות שירות המדינה והיום אמור היה לציין את יום ההולדת שלו. 

בצה"ל עדכנו אתמול כי משטרה צבאית תהיה שותפה לחקירת האירוע. זאת לאחר ששעות קודם לכן, הובהר כי "האירוע נחקר על ידי השב"כ ומשטרת ישראל". במשטרה גבו מהחיילים עדות פתוחה ממנה הסיקו כי החיילים חשבו שמדובר במחבל והובן כי רק אחד משני החיילים שהיו מעורבים בניטרול הפיגוע - ירה באזרח.

 

 

הפופולריים